Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 18:14
 
Mardin’de Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı Ve Öğrenme Şenlikleri Yapıldı
Mardin’de 2019 mesleki ve teknik eğitim fuarı ve öğrenme şenlikleri düzenledi.
GÜNCEL Haberi


10 İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü ile İldeki 9 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin katımıyla Öğrenme Şenliği etkinliği ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerin Yılsonu etkinlikleri (METEF) yapıldı.

Artuklu Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen şenliklerin açılışını Vali Mustafa Yaman ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı gerçekleştirdi.

Düzenlenen şenliklerle ilgili konuşan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Öğrenme Şenliği, Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür. Bireylerde kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesine ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlanması hedefleniyor.” dedi.

Şenliklerde okulların stantlarını tek tek gezen Vali Mustafa Yaman ve Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ortaya çıkarılan eserleri incelediler.

Öğrencilerle halay çeken Vali Yaman, öğrenci ve öğretmenlerle yakından ilgilendi. Öğrenci ve öğretmenlerin yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı tebrik eden Sarı, emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’de, Mesleki, ve, Teknik, Eğitim, Fuarı, Ve, Öğrenme, Şenlikleri, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı