Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 08:39
 
Mardin’de ilköğretim haftası etkinliklerle kutlandı
Mardin’de 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilköğretim haftası, çeşitli etkinliklerle kutlandı.
GÜNCEL Haberi


İlköğretim haftası kutlama etkinliği Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Artuklu Selahaddin Eyyubi İlkokulunda gerçekleşen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Programa, Mardin Valisi ve Büyük Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa YAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Artuklu Kaymakamı H. Hasan Gökpınar, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, daire amirleri, İl milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İlköğretim haftası etkinlikleri kapsamında Artuklu Selahaddin Eyyubi İlkokulunda gerçekleşen etkiliklerde okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler şiirler okuyup şarkılar marşlar söyledi, milli oyunlar oynandı, okulun salonuna ilköğretimle ilgili atasözleri ve güzel sözler yazılı afişler asıldı.

Programda konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını beraberce yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, hepimize başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum” dedi.

Sahadaki bütün paydaşlarla en önemlisi sınıftaki öğretmenlerle başarıyı yakalaması gerektiğini dile getiren Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ,”Bizim için her şeyden önemlisi sınıftaki çocuklarımızdır. Öğretmenlerimiz sınıfta başarıyı yakalayamazsa bizim eksikliğimizdir. Onun için eğitimin merkezinde öğretmenlerimiz var. Bu yıl çok geniş bir merkezi programda eğitimde kalitenin arttırılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sahadaki bütün paydaşlarımızla en önemlisi sınıftaki öğretmenlerimizle başarıyı yakalamamız gerekiyor. İlköğretim Haftası sizin bizim hepimizin haftasıdır. İlköğretim haftasını kutluyor,2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilimize hayırlı olmasını dileyerek tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum” diye konuştu

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’de, ilköğretim, haftası, etkinliklerle, kutlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı