Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 10:47
 
Mardin'de Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri düzenlendi
Mardin'de Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında "sağlık panayırı" kuruldu.
SAĞLIK Haberi


Halk Sağlığı Haftası kapsamında kurulan panayırda, vatandaşlar sağlık taramasından geçirildi.  İl Sağlık Müdürlüğünce Sağlıklı Hayat Merkezi bahçesindeki panayırda, ağız ve diş sağlığı taraması, tansiyon, kan şekeri, boy, kilo ve gebelere yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

‘Halk Sağlığı Haftası’ amacının halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmak olduğunu söyleyen Mardin Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, “2019 yılında Halk Sağlığı Haftasının teması “Anne ve Çocuk Sağlığı “ olarak belirlenmiştir. Anne ve bebekler, diğer gruplara göre sağlık açısından daha fazla risk altındadır. Çocuklar, bir ülkenin geleceği ve umududur. Bu nedenle en iyi koşullarda dünyaya gelmelerinin sağlanması, büyümeleri ve gelişmeleri için en uygun ortamın hazırlanması, geleceğe dönük fiziksel, ruhsal ve zihinsel donanımlarının en üst düzeyde oluşturulması ülkenin geleceği açısından yaşamsal önem taşımaktadır” dedi.

Sağlık Müdürlüğü koorinesinde gerçekleşen etkinlikler hakkında bilgi veren Yavuz, “Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Sağlıklı Hayat Merkezi personelleri tarafından 3 Eylül 2019 tarihinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hidayet Bakaç ve Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan ile Birim Sorumlularının katılımıyla ‘Halk Sağlığı Haftası’ kapsamında Sağlıklı Hayat Merkezi bahçesinde kanser tarama, obezite, ruh sağlığı, anne ve çocuk sağlığı konularında farkındalık çalışmaları yapılmıştır. Halk Sağlığı Haftası kapsamında kurulan panayırda, vatandaşlar sağlık taramasından geçirildi. Etkinlik kapsamında bireylere yönelik boy, kilo, şeker, tansiyon ölçümü, gebelere yönelik bilgilendirme çalışmaları, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına farkındalık yaratmak için tişört dağıtımı yapılırken etkinlik boyunca bireylere sağlıklı beslenme konusunda farkındalık yaratmak için elma ve bilgilendirme broşürleri dağıtımı yapıldı. Etkinlikler il düzeyinde hafta boyunca devam edecektir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin'de, Halk, Sağlığı, Haftası, etkinlikleri, düzenlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı