Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 17:16
 
Mardin’de Gençlerin Merkezinde LGBT Etkinliği Düzenleme Hazırlığı
Mardin'de TMMOB, "Kadın Kurultayı" adı altında Mardin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle "LGBT etkinliği" gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
GÜNCEL Haberi


Mardin'de vatandaşların ısrarlı bir şekilde karşı çıktığı için her defasında iptal edilen LGBT etkinliği, bu kez Mardin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından düzenlenmek isteniyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesinin organizasyonunda Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) katkılarıyla 1. Yerel Kadın Kurultayı "Kadın Kurultayı" adı altında MBB Gençlik Merkezi Toplantı salonunda 15 Haziran Cumartesi düzenlenecek olan etkinlikte LGBTİ ve Temel Kavramlar başta olmak farklı birçok konu konuşulacak.

Mardinlilerin büyük tepkisine neden olan bu tür programların "eşcinselliğin" merkezde olduğu benzeri faaliyetlerin "Soros" destekli dernekler üzerinden yürütüldüğü bilinirken son olarak 18 Kasım 2017 tarihinde, Bianet'in yürüttüğü KAOS GL sapkınlarının destekleyerek içinde yer aldığı "Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Projesi" adı altında düzenlenmek istenilen "Eşcinsellik" etkinliği, yoğun tepkiler üzerine iptal edilmişti.

Kurultayın düzenleneceği basın bildirisinin Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından servis edilmesinin ardından LGBTİ etkinliğinin düzenleneceğini öğrenen Mardinliler  gençlerin gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla açılan Gençlik Merkezinde bu tür bir etkinliğin düzenlenmesine tepki göstererek kurultayın iptal edilmesini istediler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’de, Gençlerin, Merkezinde, LGBT, Etkinliği, Düzenleme, Hazırlığı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı