Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 14:15
 
Mardin’de Dicle Elektrik çalışanlarına sertifikalı ilkyardım eğitimi
Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği yaparak 40 çalışanına sertifikalı ilkyardım eğitimi vermeye başladı.
GÜNCEL Haberi


En tehlikeli iş kollarından birinde faaliyet göstermesi nedeniyle, iş sağlığı ve güvenliği konusuna büyük önem veren Dicle Elektrik, çalışanlarının tamamına İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) eğitimlerinin yanı sıra, ilkyardım eğitimleri de veriyor. Mardin’de İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği yapan Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürlüğü, değişik görevlerdeki 40 çalışanına 2 gün sürecek sertifikalı ilk yardım eğitimi vermeye başladı.

Gönüllü İlkyardım görevlileri

Sertifikalı ilk yardım eğitimi ile ilgili bilgi veren Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Memet Bulut, bu eğitim sonrasında kursa katılan her çalışanın gönüllü birer ilk yardım görevlisi olacağını söyledi. İlçelerdeki çalışanların da eğitime dâhil edildiğini kaydeden Bulut, ilk yardım müdahalesi gerektirecek kazaların yaşanmaması temennisinde bulunarak, ‘’İlçe teşkilatlarımızda görev yapan çalışanlarımızın da dahil edildiği bu eğitim sırasında konularında uzman olan 112 Acil Servis görevlileri, çalışanlarımıza ilk yardım konusunda teorik ve pratik bilgiler vermektedirler. Bu eğitimi alan çalışanlarımız, bundan böyle sadece işyerinde değil, rutin hayatlarında da karşılaştıkları kazazedelere ilk yardım müdahalesi yapabilecek duruma gelecekler” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’de, Dicle, Elektrik, çalışanlarına, sertifikalı, ilkyardım, eğitimi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı