Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 13:24
 
Mardin'de Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Mardin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, düzenlenen törenle kutlandı.
GÜNCEL Haberi


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören kapsamında Vali Mustafa Yaman Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Vali Mustafa Yaman'ın protokol ve vatandaşların bayram tebriklerini kabul etmesinin ardından tören, havanın yağışlı olması nedeniyle AKM konferans salonunda devam etti.

Vali Mustafa Yaman'ın protokol ve vatandaşların bayram tebriklerini kabul etmesinin ardından tören, havanın yağışlı olması nedeniyle AKM konferans salonunda devam etti.

Türkiye Cumhuriyetinin her zaman iç ve dış düşmanlarının olduğunu ve var olmaya devam edeceğini belirten Yaman, “Dün olduğu gibi bugünde kendine karşı oynana her türlü oyunu, oyunun sahiplerinin suratlarına çarpacak olan bu millet, gelecek yıllara mührünü vurma azim ve kararlığındadır” diye belirtti.

Yaman, şöyle devam etti: “En son Barış Pınarı Harekatın ile bunu tüm dünyaya göstermekteyiz. Bir taraftan içerde birliğimizi güçlendirirken diğer taraftan tarihi misyonumuz olan mazlumlarının sesi ve sığınağı olmaya şimdiye kadar olduğu devam edecek ve dünyayı aydınlatacağız. Cumhuriyetimizin ilanının 96'ncı yıldönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Cumhuriyetle yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacağımızı; demokratik, laik Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacağımızı bir kez daha vurgulamak isterim. Bu konudaki en büyük güvencemiz; birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemini kavramış, aydınlık geleceğimize inanan yüce milletimizdir. Devlet ve millet olarak yarınlarımıza güvenle bakabildiğimiz bu ortamda başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal savaşımızın, terörle mücadelemizin, 15 Temmuz gecesinin, sınır ötesi operasyonlarının ve Barış Pınarı Harekâtı'nın tüm kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarla milletimizin gönlünde taht kuran ve ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum."

Yaman, daha sonra, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalyalarını verdi. Program, öğrencilerin sergilediği yöresel oyunlar ile son buldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin'de, Cumhuriyet, Bayramı, coşkusu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı