Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 00:26
 
Mardin'de bir ilk gerçekleşti
Özel Mardin Park Hastanesinde gerçekleştirilen Ayak Bileği Dondurma Ameliyatı (Artrodez) ile 66 yaşındaki Enise Çatar sağlığına kavuştu.
SAĞLIK Haberi


Ameliyatı gerçekleştiren Özel Mardin Park Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Yılmaz Tutak yaptığı açıklamada:”Artrodez, hastalıklı bir eklemdeki kemiklerin; eklemin hareketini engellemek için birbirine kaynaştırıldığı ve etkilenen alanda ağrının hafifletildiği cerrahi bir girişimdir. Birçok nedene bağlı olarak gelişen ayak ve ayak bileği hastalıklarının tedavisinde artrodez ameliyatları uygulanabilir.

Bu gibi bir ameliyat uygun pozisyonda, tekniğine uygun olarak yapılırsa hastanın sağlam ve ağrısız bir şekilde yürümesine olanak tanır. 
66 yaşındaki hastamızın uzun suredir ayak bileğinde ağrı şikayeti mevcuttu. Ameliyat ile ilgili bilgi verdik. Başarılı bir operasyon geçirdikten sonra şifa ile taburcu oldu. Hasta ve yakınlarının da memnuniyetlerini dile getirmeleri; gurur vericidir. Bu gibi istisnai ameliyatların, ilimizde yapılabiliyor olması büyük bir avantajdır. Hastalarımızın kendi yasam alaninda, yakınlarının psikolojik desteğiyle bu tür ameliyatları geçirmesi de ameliyatın başarısını etkilemektedir. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve hastane yönetimine teşekkür ediyorum.”dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin'de, bir, ilk, gerçekleşti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı