Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 14:53
 
Mardin’de Bayram Tedbirleri Artırıldı
Mardin İl Emniyet Müdürlüğünce genel güvenlik ve asayişin sağlanması, halkın can ve mal güvenliğinin temini ile vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için tedbirler artırıldı.
ASAYİŞ Haberi


Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için bayram öncesi tedbirlerin alındığını ve bu tedbirlerin bayram süresince de devam edeceğini açıkladı.

Trafik tedbirleri

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar yaptığı yazılı açıklamada, “Bayram öncesi ve süresince özellikle halkın yoğun olduğu alışveriş merkezleri, pazar yerleri, mezarlıklar, otobüs terminali, ana arterler, caddeler ve yollarda polisin 7/24 görev başında olacağını belirten İl Emniyet Müdürü Onar, yaptığı açıklamada, “01 Haziran Cumartesi günü başlayacak olan 9 günlük tatil süresince, öncesi ve sonrasında; Mardin-Diyarbakır, Mardin-Şanlıurfa, Mardin-Şırnak geliş gidiş istikametleri, otogar, şehirlerarası yol dinlenme tesislerinin etkin kontrolü ve vatandaşlarımızdan gelen ihbarlara, meydana gelebilecek trafik kazalarına en kısa sürede müdahale edilmesi amacıyla ilimiz genelinde toplamda 55 Trafik ekibi ve 230 personelimiz görevlendirilmiştir. Şehirlerarası yollarımızda bulunan Mobese kameralarından ve ana arterler üzerinde görevlendirilen başta trafik ekiplerimiz olmak üzere diğer tüm personelimizden gelen bilgiler doğrultusunda trafik kurallarını ihlal eden araç ve sürücülere yönelik denetim ve kontrollerimiz devam edecektir.” dedi.

Genel asayiş tedbirleri

Hırsızlık, yankesicilik, kapkaç gibi olayların yaşanmaması adına gerekli tedbirler alınacağı vurgulayan Onar, “Ramazan Bayramı dolayısıyla vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunacağı alışveriş merkezleri, otobüs terminali, camiler, mezarlıklar, pazar yerleri, eğlence yerleri, ana cadde vb alanlarda yaya devriyeler ve motorize ekiplerle şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde gerekli hassasiyet gösterilecek, özellikle de şüphe uyandıran çanta ve paketlere yönelik denetim ve kontroller yapılacak; hırsızlık, yankesicilik, kapkaç gibi olayların yaşanmaması adına gerekli tedbirler alınacaktır. Bu amaçlarla bayram tatili süresince İlimiz genelinde toplam 50 resmi ekip, 65 sivil ekip ve 50 motosikletli polis timi, görev yapacaktır. Vatandaşlarımızın karşılaştıkları her türlü asayiş, güvenlik ve trafik olayları ile ilgili ihbar, şikâyet ve yardım taleplerini, 155 Polis İmdat hattımız ve belirtilen diğer irtibat telefonlarımız ile mail adresimize bildirmelerini bekliyoruz. Bu vesile ile şahsım ve teşkilatım adına, hizmet vermekten onur duyduğumuz ve gücümüzün ana kaynağım oluşturan değerli Mardinli vatandaşlarımızın Ramazan Bayramım birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları içerisinde kutlar, aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anar, selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.

İrtibat telefonları ve mail adresleri

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar Mail Adresi: hasan.onar@egm.gov.tr

Mardin Emniyet Müdürlüğü Santral 0 482 212 24 50-0 505 318 47 00- 318 47 01

Polis İmdat  155

E -Posta: mardin155@egm. gov.tr

Artuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü: 0 482 212 88 50

EGM Online İhbar: https://www.egm.gov.tr/Sayfalar/ibhar.aspx

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’de, Bayram, Tedbirleri, Artırıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı