Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 20:26
 
Mardin'de 73 Yaşındaki Hastaya Gırtlak Kanseri Ameliyatı Yapıldı
Mardin'de 73 yaşındaki hasta gırtlak kanseri ameliyatı ile sağlığına kavuştu.
SAĞLIK Haberi


Mardin'de Özel Park Hastanesinde gırtlak kanseri teşhisi konulan Abdulvahap Kahraman yapılan cerrahi müdahale ile sağlığına kavuştu.

Operasyonu gerçekleştiren doktorlardan Op. Dr. Erkan Kulduk, hastanın ses kısıklığı şikayeti ile hastaneye başvurduğunu ve yapılan tetikler sonucunda gırtlak kanseri teşhisi konulduğunu söyledi.

Yapılan tahliller sonucunda yutak bölgesinde kitle saptayıp biyopsi aldık ve hastamıza erken evrede gırtlak kanseri teşhisi koyduklarını belirten Kulduk, "Hastamıza ses tellerini koruyarak gırtlağının bir kısmının alınması ve boyundaki lenf bezlerinin temizlenmesi gerektiğini anlattık. Kendisi bize güvendi ve ameliyatını planladığımız şekilde tamamladık. Yaklaşık 1 ay içerisinde tam iyileşmesiyle taburcu ettik" dedi.

Gırtlak kanserlerinde cerrahi başarının birçok kansere göre daha yüz güldürücü olduğunu ve uzman hekimler tarafından yapıldığında tam iyileşme sağlayabildiklerini ifade eden Kulduk, "Hastamız tam iyileşme haliyle taburcu oldu. Hastanemizde ağız, boğaz, tükürük bezleri, gırtlak, boyun kitleleri teşhis ve cerrahisi yapılabilmekte ve ileri merkezlerle aynı oranda başarı sağlanabilmektedir. Bu konularda gerek hastane imkanlarımız, gerek klinik tecrübemiz yeterli. Ses kısıklığı, yutma güçlüğü, kilo kaybı, üst-alt solunum yollarındaki şişlikler gibi şikayetleri olan hastalarımızı vakit kaybetmeden Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanına başvurmalarını önermekteyim. Erken tanı tedavi şansını etkileyen en önemli faktörlerden biri" şeklinde konuştu.

Hasta Kahraman da, yapılan başarılı ameliyat sonrası sağlığına kavuştuğu için doktorlara ve hastane yönetimine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin'de, 73, Yaşındaki, Hastaya, Gırtlak, Kanseri, Ameliyatı, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı