Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 12:58
 
Mardin’de 300 fidan toprakla buluştu
Dicle Elektrik Dağıtım Tarımsal Sulama Müdürlüğü ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Müdürlüğü çalışanları, aileleri ile birlikte Mardin’de oluşturdukları hatıra ormanında 300 fidanı toprakla buluşturdu.
GÜNCEL Haberi


Dağıtım bölgesinde enerji sürekliliğini sağlamanın yanında sosyal sorumluluklarını da aksatmadan sürdüren Dicle Elektrik, ‘Daha yeşil bir dünya’ sloganı ile Artuklu Üniversitesi yerleşkesinin arkasında yer alan Akbağ Mahallesinde bir hatıra ormanı oluşturdu. Şirket çalışanlarının aileleri ile birlikte diktiği 300 fidanın can suyunu ise çocuklar verdi.

Doğaya teşekkür

Ağaç ve orman sevgisini aşılamak, çevreye olan duyarlılığı arttırmak ve yaşanabilir bir çevre konusunda farkındalık yaratmak için bu hatıra ormanını oluşturduklarını belirten Tarımsal Sulama Mardin Yöneticisi Mahmut Erkek, “Doğaya karşı bu değerli ve anlamlı sorumluluğumuzu bir nebze de olsun yerine getirmek için ailelerimizle birlikte bu etkinliği düzenledik. Gelecek nesillere yapılacak en büyük yatırımlardan birinin onlara yaşanabilir bir çevre bırakmak olduğunun farkındayız. Bu etkinliğimiz, doğaya teşekkür, gelecek nesillere ise ufak bir hediyedir.” dedi.

Şirket çalışanları ve aileleri, ağaç dikiminin ardından oluşturulan Dicle Elektrik Hatıra Ormanı’nın önünde topluca hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin’de, 300, fidan, toprakla, buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı