Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 00:52
 
Mardin Cumhuriyet Başsavcılığından intihar açıklaması
Mardin E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumunda intihar eden Medya Çınar ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama geldi.
ASAYİŞ Haberi


Mardin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı basın açıklamasında, Mardin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda  kendini asarak intihar eden Medya Çınar ilgili, bazı basın ve yayın organlarında yanlış, yanlı ve maksadını aşan  haberlere yer verildiğine dikkat çekildi.

Açıklamada “Bazı basın yayın organlarında Medya Çınar isimli şahsın Mardin E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ası suretiyle intihar ederek ölümü olayı ile ilgili yanlı, yanlış, maksadını aşan haberler yapıldığı görülmüş, kamuoyunu doğru bilgilendirme adına basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Medya Çınar´ın PKK Terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla 26/05/2016 tarihinde gözaltına alındığı, 31/05/2016 tarihinde "Devletin Birliğini ve Ülke bütünlüğünü Bozma Suçundan" tutuklandığı, açılan Kamu davası üzerine yargılanmasına, Mardin 4.Ağır Ceza Mahkemesinde devam olunduğu belirlenmiştir.

Ayrıca 25/03/2019 tarihinde saat: 09.14 sıralarında bulunduğu koğuşun banyo kısmında kendini asmak suretiyle intihara kalkıştığı, durumun koğuşta bulunun diğer tutuklu ve hükümlülerin Ceza İnfaz Kurumu idaresine bildirmesi üzerine olaya müdahale edildiği, saat: 09.24 sıralarında Ceza İnfaz Kurumunda hazır bekletilen ambulans ile Mardin Devlet Hastanesine sevkinin sağlandığı, burada yapılan kontrollerde Medya Çınar´ın (öldüğü) EX olduğu tespit edilmiştir.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca İvedilikle soruşturma işlemlerine başlanıldığı soruşturmanın titizlik ve hassasiyetle çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin, Cumhuriyet, Başsavcılığından, intihar, açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı