Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 12:42
 
Mardin Büyükşehir'den çevreci okullara bisiklet ödülü
Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin okullarda çevre bilincini geliştirmek amacıyla başlatılan atık pil toplama kampanyasında atık pil toplayan öğrencilere ödülleri verildi
GÜNCEL Haberi


Kampanya kapsamında 2200 atık pil toplayan Kabala Kayacan ortaokulu öğrencilerine ödül olarak 3 adet bisiklet verildi.

Mardin valisi ve  Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman tarafından başlatılan kampanya kapsamında, atıklarını ayrı bir şekilde toplayıp çevre temizliğine katkı sağlayan Kabala Kayacan Ortaokulu, öğrencilerine bisiklet hediye edildi.

"Doğa dostu belediye"

Mardin Büyükşehir Belediyesinin doğa dostu belediye olduğunu belirten Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Çevre dostu şehir olma yolunda örnek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Doğamız maalesef bilinçsizce atıkların çevreye bırakılması nedeniyle günden güne kirletilmektedir. Bu durumun önüne geçilmesi için bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma çalışmalarını önemli buluyoruz. Bilindiği üzere devletimiz ve hükümetimiz poşetlerle ilgili örnek bir çalışma başlatmış ve biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmaya destek vermiştik. Mardinmasa birimimiz aracılığıyla dağıttığımız 200 bin adet bez çanta ile doğanın temiz kalmasına katkı vermiştik. Şimdi ise yine önemli bir çalışmayı başlatıyoruz. Doğaya en büyük zararı veren atık pillerin toplanması çalışmasını başlattık” diye konuştu.

"Hedefimiz güzel bir doğa bırakmak"

Çalışmayı Mardinmasa organizasyonunda hayata geçirdiklerini aktaran Yaman, “Belediyeciliğin sadece şehri fiziki olarak güzelleştirmek olmadığını biliyoruz. Aynı zamanda yeşil bir şehri ortaya çıkarmalı ve çevreye duyarlı nesillerin yetişmesine katkı sağlanmalıdır. Bu düşünceyle çocuklarımızın bu kampanyayla bilinçlenmesini istedik. Çeşitli hediyeler ile bu bilincin artmasına vesile olacağız. Atık piller doğaya bırakıldığında son derece tehlikeli zararlar vermektedir. Aslında son derce masum görünen piller tam anlamı ile doğanın katilleri arasında yerini almıştır. Böylesine ciddi zararları olan atık pillerin günlük hayatımızda ne kadar çok kullanıldığı düşünülürse zararları aşikardır. Bu nedenle bilincin öncelikle çocuklarımız tarafından başlamasını düşündük” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin, Büyükşehir'den, çevreci, okullara, bisiklet, ödülü,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı