Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 10:33
 
Mardin Büyükşehir Belediyesi 7 bin 500 Hindi Dağıtımı Yaptı
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman şehirde hayvancılık ile uğraşan vatandaşlara desteklerin devam ettiğini kaydetti.
GÜNCEL Haberi


Mardin Büyükşehir Belediyesi Yerel ekonomiyi Güçlendirme Dairesi Başkanlığı ve Mardin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliği ile Mardin Artuklu ilçesine bağlı 5 mahallede “Hindi Palazı Dağıtım Projesi” çerçevesinde hindi palazı dağıtımı gerçekleşti. Artuklu ilçesine bağlı Haydar, Dara, Kumlu, Ambar, Alımlı mahallelerinde 153 çiftçiye kişi başı 50 adet hindi ve 1 adet 50 kg’lık hindi yemi olmak üzere toplam 7 bin 500 adet hindi palazı ve 153 hindi yemi dağıtımı gerçekleştirildi. Proje kapsamında dağıtılan hindilerin maliyetlerinin yüzde 80’ini Mardin Büyükşehir Belediyesi karşılarken, kalan yüzde 20 ise çiftçiler tarafından karşılanacak.

"Çalışmalarımız sürüyor"

Kente kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,” Kısa süre içinde birçok projenin hayata geçtiğini anlatan Yaman, “İlimizde her konuda olduğu gibi tarım ve hayvancılık konusunda da aktif bir çalışma sergilemekteyiz. Büyükşehir Belediyemizin imkanları ile ilimizde tarım ve hayvancılığa katkı yapmak için çaba veriyoruz. Bu konuda kısa zaman içinde önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Arıcılık, ipek böcekçilik küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ile ilgili çalışmalarımızın yanında hindi dağıtımını da sağladık” dedi.

"Çiftçimiz mutlu oldu"

Yaman, “Personelimiz 5 kırsal mahallede 7 bin 500 adet hindi palazı dağıtımı yaptı. 50 çifçimiz bu projeden faydalandı. Bunun yanında hindi yemi dağıtımını da sağladık. Toplamda adeti 50 kg olmak üzere 153 çiftçimiz hindi yemi aldı. Bu çalışmada maliyetin yüzde 80 oranını ise Büyükşehir Belediye olarak karşıladık. Çalışmamız vatandaşlarımız tarafından da takdir ile karşılandı. Bu tip çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Mardin Arena/Mihdi Aydoğan

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mardin, Büyükşehir, Belediyesi, 7, bin, 500, Hindi, Dağıtımı, Yaptı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı