Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 13:54
 
Lübnan’lı Maroni Baş Rahip’ten MTDF’YE Ziyaret
Lübnanlı Süryani Maroni Din adamı başrahip Fadi Messallem Ziyaret için deldiği Mardin’e Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF’yi ziyaret etti
GÜNCEL Haberi


Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan ve yaklaşık iki saat sohbet toplantısı şeklinde görüş alışverişinde bulunuldu. Lübnan’da faaliyet yürüten ve bazı ülkelerin  Manastırlarının  bağlı olduğu Mor Eşaya  Manastırı  Reisi  Başrahip Fadi Messallem ve Lübnanlı enerji mühendisi, iş adamı  Menhem Maro  Mardin’de bulunmaktan ve Mardin İnsanlarının  sıcaklığını ve sevecenliğine hayran kaldığını  ifade eden, Süryani Maroni din adamı Başrahip  Fadi Messalem. “ Tüm İnsanlığın  huzur ve mutluluğunun yolu sevgiden geçtiğini, sevgiyle birbirimize yaklaşıp, önyargısız dokunabilirsek, ancak o zaman birbirimizi anlar ve bu gün Dünya’nın bir çok yerinde yaşanan siyasi ve rant savaşlarının önüne geçilebileceğini, Din adamları olarak Başta Ortadoğu bölgemiz ve Dünya’nın her tarafında yaşayan İnsanların Barış ,dostluk ve kardeşlik içinde yaşamaları için dua etmeye devam edeceklerini söyledi.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı İbrahim Aydın. “Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek. Konuk Din adamı Messalem ve iş adamı Maron’a hoş geldiniz. “dedi.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Onursal başkanı Mehmet Şerif Öter ise, yaptığı konuşmada“ Bizler aktif sivil toplum örgütleri olarak toplumun dayanışmasına, birlikte saygı ve sevgi çerçevesinde Mardin’in tarihi medeniyetine yakışır bir şekilde her zaman Süryani kardeşlerimizle samimi duygu ve düşüncelerle karşılıklı kabullenme çerçevesinde diyalogumuzu geliştiriyoruz.  Öter “ Bu gün Ortadoğu’da yaşanan savaşların temelinde ekonomik çıkar ve siyasi makam olduğunu aklı başında olan herkes tarafından açıkça görüldüğü halde; Ne yazık ki birileri bu kirli savaşları Dine ve din adına mal etmeye çalışmaktadır.  Bu konuda Ortadoğu’nun din adamlarına büyük görevler düştüğünü belirten Öter,  Müslüman ve Hıristiyan din adamları dinler arası diyalog geliştirseler Ortadoğu’nun barışına önemli katkı sunabilirler.” şeklinde konuştu.

Yapılan sohbetin tercümanlığını MTDF. Danışmanı Malfono Yusuf Bektaş yaptı.

Mardin Arena/Ataullah Öncü

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Lübnan’lı, Maroni, Baş, Rahip’ten, MTDF’YE, Ziyaret,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı