Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 13:57
 
KÜLTÜREL DİPLOMASİ’ KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın katılımlarıyla, ‘Kültürel Diplomasi’ konulu söyleşi düzenlendi.
GÜNCEL Haberi


Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezi, kültür ve sanat etkinliklerine devam ediyor.Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Mustafa Yaman’ın katılımlarıyla, Gençlik Merkezi Konferans Salonunda ‘Kültürel Diplomasi’ konulu söyleşi düzenlendi. Söyleşiye Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ve Sanatçı Bedri Ayselikatıldı. Gençler, söyleşiye yoğun ilgi gösterdi.

Mardin’de bir kültür merkezi var. Gençler kendileri üretim yapıyor ve bu üretim tekrar kendilerine dönüyor. Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, söyleşide, kültür ve diplomasi konularına değindi. Diplomasinin devletlerarasındaki ilişkilerini düzenlediğini belirtti. Kültürün ise yaklaşık 800 anlamı olduğunu, bir anlamının ise anlamak, anlatmak ve anlamlandırmak olduğunu belirtti. Ateş, “Modern dünyada tekrar sadeliğe geri dönüş var çünkü insanlar bunlarda anlam buluyor. Kültürel diplomaside etkili olmak için göstermek, aynı sahneyi paylaşmak, değişim programı, karşı taraftakine fırsat tanıma gibi adımlar vardır. Kültürel diplomasi, barışı yaygınlaştırmaktır. Bu toprakların kültürel diplomasisi kendini sığaya çekmektedir” dedi.

Söyleşinin ardından Sanatçı Bedri Ayseli, mini bir konser verdi. Program sonunda, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ve Sanatçı Bedri Aysel, gençlerle toplu fotoğraf çekti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KÜLTÜREL, DİPLOMASİ’, KONULU, SÖYLEŞİ, DÜZENLENDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı