Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 08:27
 
Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Şahin’e Yeni Görev
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Gümrük Ticaret işletmeleri Danışma Kurulu Üyesi ve Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Şahin’e yeni görev verildi.
GÜNCEL Haberi


Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Şahin,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu kararıyla Ekim 2019 ayında yapılacak III. Tarım şurası “kırsal kalkınma ve tarımda istihdam” çalışma gurubu üyesi olarak görevİ verildi.

Konuya ilişkin Kızıltepe Ticaret Borsasından yapılan açıklamada, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yüksek Disiplin Kurulu  Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Kurul Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Gümrük Ticaret işletmeleri Danışma Kurulu Üyesi ve Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Şahin’e Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu teveccühleriyle yeni bir görev verildi. Ekim 2019 ayında yapılacak III. Tarım şurası “kırsal kalkınma ve tarımda istihdam” çalışma gurubu üyesi olarak görev yapacak. Mardin ilimizi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği’ni temsil edecektir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yapılabilecek projelerin tasarlanması ve hükümetten talep edilebilecek reform ve düzenleme alanlarının ortaya çıkarılması hedeflenirken, Çalışma gurubu tarafından Bitkisel Hayvansal ve su ürünleri üretiminin geliştirilmesi; gıda üretimi, güvenliği ve güvenirliğinin emini; kırsal kalkınma, toprak, su ve kaynakları ve biyo çeşitliliğinin korunması ile bu kaynakların sürdürülebilir kullanımı; çiftçinin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesi; tarımsal ve hayvansal üretimin planlanması, tarımsal desteklemelerin etkin bir şekilde yönetilmesi; tarımsal piyasaların düzenlenmesi; orman ve mera yönetimi; tabiatın korunmasına ilişkin stratejilerin oluşturulması konuları gündeme taşınılacaktır” denildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kızıltepe, Ticaret, Borsası, Başkanı, Şahin’e, Yeni, Görev,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı