Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 18:20
 
Kızıltepe’nin En Büyük Camisinin Temeli Dualarla Atıldı
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bin 70 metrekare alanda kurulacak olan 3 bin kişilik caminin temeli dualarla atıldı.
GÜNCEL Haberi


Kızıltepe'de ilçe otogarı yerleşkesinde bin 70 kare ve 3 bin kapasiteli ilçenin en büyük camisinin temeli, kesilen kurbanın ardından dualarla atıldı.

Kızıltepe'nin en büyük camisi olma özelliğine sahip olacak camini alt kattında, Bay-Bayan taziye evleri, mutfak, yemekhane, Aile ve Dini Rehberlik Merkezi, Bayan Mescidi, Bay-Bayan abdesthaneleri, zemin kat ile birinci ve 2’inci Mahfil katlarında; Ana Namazgâh, Bayan İbadet Alanı, Kütüphane, görevli odası ve Gençlik Merkezi bulunacak.

Caminin temel atma törenine, Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, İl Müftüsü İsmail Çiçek, İlçe Müftüsü Masum Taşçı, MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter’in yanı sıra birçok STK temsilcisi katıldı.

Törende konuşan Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, Buna sadece cami demek de belki doğru olmaz, çünkü içerisinde bay-bayan taziye evi, Kur’an Kursu ve kütüphane de olacak. Buna külliye demek daha doğru olur. Kızıltepe’nin büyüklüğünü ve nüfusunu düşünürsek, daha büyük külliyelere ihtiyacımızın olduğunu görmemiz gerekiyor. Buraya bağış yapacak hayırseverlerimizden de şimdi den Allah razı olsun.” dedi.

Caminin insanların gelip gününü dertlerini paylaşacakları bir merkez olacağını söyleyen Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek,  “mescitler ibadet yerinden ziyade düğünlere kadar sohbetlerin yapıldığı, dertlerin paylaşıldığı mekânlardı. Bu camimiz bu fonksiyonu yeniden icra edecek inşallah. Alt katında taziye salonları, kültür merkezi; üst katında cami var. İnsanların gelip gününü dertlerini paylaşacakları bir merkez olacak.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından ilçenin en büyük camisi olma özelliğine sahip olan camini temelleri kesilen kurbanın ardından dualarla atıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kızıltepe’nin, En, Büyük, Camisinin, Temeli, Dualarla, Atıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı