Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 16:14
 
Kızıltepe ile Midyat’ta Bilim ve Sanat Merkezi Açıldı
Mardin’in Kızıltepe ve Midyat ilçelerinde, özel yetenekli öğrenciler için “Bilim ve Sanat Merkezi” açıldı.
GÜNCEL Haberi


Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızıltepe ve Midyat’ta “Bilim ve Sanat Merkezi” açtı.

Kızıltepe ve Midyat Bilim ve Sanat Merkezlerinde, örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel ve özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere hizmet verecek.

Öğrencilere destek eğitimi vererek, kendi potansiyellerini anlamalarını sağlayacak, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştirecek olan merkezleri Artuklu ve Nusaybin’in ardından Kızıltepe ve Midyat’ta kazandırdıklarını söyleyen Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Bilim ve sanat merkezleri; örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır. Kızıltepe ve Midyat Bilim ve Sanat Merkezleri de bu amaçla açılmış olup bünyesinde Oryantasyon Programı, Destek Eğitimi Programı, Bireysel Yetenekleri Fark Ettirme Programı, Özel Yetenekleri Geliştirme Programı, Proje Üretimi/Yönetimi Programı gibi çalışmalar gerçekleştirerek çocuklarımıza ve İlimize en yüksek faydayı vermeyi hedeflemektedir.” dedi.

Tüm çaba ve gayretlerinin, çocukların ve ülkenin geleceği için olduğunu belirten Sarı, "İlimize kazandırdığımız 3. ve 4. Bilsem, Kızıltepe ve Midyat Bilim ve Sanat Merkezleri tüm çocuklarımıza ve İlimize hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Ahmet Emre Bilgili’ye, Sayın Valimiz Mustafa Yaman’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kızıltepe, ile, Midyat’ta, Bilim, ve, Sanat, Merkezi, Açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı