Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:32
 
Kızıltepe’de Kırmızı Mercimek ve Buğday Hasadına Başlandı
Mardin Kızıltepe ilçesinde kırmızı mercimek ve buğday hasadına başlandı. Kızıltepe’de hasat edilen ilk kırmızı mercimek ve buğday, Hububat Ticaret Merkezi’ne getirildi.
GÜNCEL Haberi


Kızıltepe’de hasat edilen kırmızı mercimek ve buğday, Hububat Ticaret Merkezi’ne getirildi. Burada ürünlerle ilgili analizlerden sonra kırmızı mercimek ile buğdayın satışına başlanırken Kırmızı mercimek 6 analize göre Kg 2,600, Sert Buğday Kg.1,730, Ekmeklik buğday kg. 1,335 TL'den işlem gördü.

Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Bugün bölgemizde yetişen en önemli ürünlerden olan Kırmızı Mercimek ve buğday hasadına başlandı. İlk ürünler Hububat Ticaret Merkezine geldi. Gelen ürünlerden Kırmızı mercimek 6 analize göre Kg 2,600, Sert Buğday Kg.1,730 Ekmeklik buğday kg. 1,335 TL'den işlem gördü. Temel geçim kaynağı tarım olan ve Dünyanın en kaliteli Kırmızı mercimek ve Makarnalık buğdayların yetiştiği Mardin ovamıza ve tüm tarım bileşenlerine hayırlı ve bereketli bir hasat yılı olmasını Cenabı Allah'tan dileriz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kızıltepe’de, Kırmızı, Mercimek, ve, Buğday, Hasadına, Başlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı