Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 15:00
 
Kızıltepe'de Din Görevlilerine Yeşilay Semineri Verildi
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde din görevlilerine Yeşilay semineri verildi.
GÜNCEL Haberi


Kızıltepe ilçe müftüsü Masum Taşçı’nın daveti üzerine Kızıltepe Din görevlilerine Yeşilay’ın hedefleri, amaçları ve çalışmaları hakkında seminer verildi. Seminere Yeşilay Mardin Şubesi Lütfü Günlüoğlu katıldı.

İlçe Müftüsü Masum Taşçı, toplantının açılış konuşmasında, Yeşilay’ın önemine değinerek, zararlı alışkanlıkların özellikle gençler arasında her geçen gün artarak devam ettiğini, din görevlilerinin de bu mücadelede aktif rol almalarının önemli olduğunu ve bu açıdan Yeşilay’ın yanında olunması gerektiğini belirtti.

"Her din görevlisi yeşilay’ın doğal üyesidir"

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ise toplantıda Kızıltepe din görevlilerine ve personeline yaptığı konuşmada , “Yeşilay Türkiye’nin hatta dünyanın köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Kurulduğu tarihten beri ülkemizin her köşesine ulaşmış, sağlıklı bir gelecek için gayret göstermiştir. Yeşilay aynı zamanda koruyucu hekimlik görevi üstlenen bir sağlık kurumudur, bu ulvi görevi uzun bir süredir yürütmektedir. Özellikle bu alanda, yani çok yaygın olan sigara, alkol, kumar, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlıkları konusunda din görevlilerinin de ciddi sorumluluklarının bulunduğunu, her din görevlisinin Yeşilay’ın tabii üyesi olduğunun bilinmesi gerekir. Hassaten Kızıltepe gibi bir ilçede bağımlıkların fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle din görevlilerimizin zararlı alışkanlıkların önlenmesi çalışmalarında en ön safta yer almaları, topluma örnek olmaları gerekir.” ifadelerine yer verdi.

Toplantı ilçe müftüsünün teşekkürü ve geleneksel olarak çekilen resimler, dilek ve temennilerle son buldu.

Mardin Arena/Haşim Abak

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kızıltepe'de, Din, Görevlilerine, Yeşilay, Semineri, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı