Haber Detayı
28 Ağustos 2019 - Çarşamba 12:48
 
Kırsal Mahallelerde Asfalt Çalışması Başlıyor
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı kırsal mahallelerde yol çalışmaların başlayacağını ifade ederken, “Asfalt çalışmalarıyla kırsal mahalle yollarımız güzelleşecek” dedi.
GÜNCEL Haberi


Artuklu Belediyesi 4 ay gibi kısa bir sürede önemli işlere imza attı. İlçenin sorunlarına eğilen bir yapıda tüm mahallelerde çalışmalarına hız veren Belediye, özellikle en çok şikayet alan konuların başında yer gelen yol konusunda rekor rakamlara imza attı. İlçe merkezinde yapılan yol çalışmaları ile beğeni kazanan Belediye, kırsal mahallelerin yollarının yapımı için de çalışmalara başlıyor. Bu konuda Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Gökçe, Ortaköy ve diğer kırsal mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

4 ayda rekor rakamlar

“İlçemizin tüm mahallelerinin hak ettiği çalışmalara kavuşması için çaba veriyoruz” diyen Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Milletimizin teveccühü ile göreve başladıktan sonra makamı neredeyse hiç kullanmayarak hemen sahaya indik. Vatandaşlarımız ile hep iç içe olduk ve çalışmaların her anını takip ettik. Kısa süre içinde rekor denilecek işleri gerçekleştirdik. Özellikle yetki alanımızda olan ve vatandaşlarımızın en çok istediği sorunlara yöneldik. Bize yollar ile ilgili şikayet ve öneriler çok geliyordu. Bu nedenle önceliğimizi yol yapımı ve yenilemelerine verdik. 4 ayda önemli rakamlara kavuştuk. Şimdi ise kırsal mahallelerimizde yol çalışmaları başlıyor” ifadesini kullandı.

Kırsal mahallelere asfalt çalışması

Kırsal mahallelerde asfalt çalışmaları yapacaklarını ileten Başkan Tutaşı, “Kırsal mahallelerimizde tespitlerimizi yaptık. Ortaköy Gökçe gibi büyük mahallelerimizden başlayarak tüm mahallelerimizde yol çalışmalarımız hızlanacak. Yapacağımız çalışmayla ilçe merkezindeki yol konforunu kırsal mahallelerimize de taşıyacağız. Biz bu süreçte vatandaşlarımızdan sadece sabırlı olmalarını istiyoruz. Tüm birimlerimizle ve personelimizle ilçemizin en iyi yerlerde olması için çalışıyoruz. Yaşanabilir bir Artuklu hedefiyle çalışmalarımız sürecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kırsal, Mahallelerde, Asfalt, Çalışması, Başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı