Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 14:31
 
“Kalitesi ve müşteri memnuniyetiyle anılan bir firma olmak istiyoruz”
“Kalitesi ve müşteri memnuniyetiyle anılan bir firma olmak istiyoruz”
EKONOMİ Haberi


“2019 yılında keçe o’ring servisimizi faaliyete geçirdik”

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

1998 yılında Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğdum. 23 Nisan İlköğretim Okulu’nu bitirdim. Ardından mesleki açık öğretim lisesinden mezun olduktan sonra 2018 yılının Eylül ayında babam İdris Ertaş ve abim İsmail Ertaş’ın referansıyla hidrolik pnömatik sektörüne atıldım. 
Firmamız Uzay Torna, 1980 yılında babam İdris Ertaş’ın kaynak ve torna tamir işleri yapmak amacıyla faaliyetlerine başladı. Öncelikle kaynak ve torna üzerine hizmet veren firmamız, 2013 yılından itibaren hidrolik pnömatik grubundan Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri’nin alt tedarilciliğini yapıyor ve raflarında Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri’nin ürünlerine yer verdi. 2019 yılının Şubat ayı sonunda firmamız firmamız Kastaş Ürünlerini tedarik edip bölgede vatandaşlara ulaştırıyor. 2018 yılında firmada aktif olarak görev almaya başlamamla birlikte hidrolik ve pnömatik grubunda başlattığımız tedaricilik anlaşmaları doğrultusunda yağ keçeleri pazarında bölgemiz Güneydoğu ve tarihi kentimiz Mardin’imiz başta olmak üzere tüm Türkiye’ye 2019 yılında hizmet veren bir kuruluş haline geldik.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

Yukarıda da bahsettiğim gibi önceliğimiz Güneydoğu Bölgesi ve tarihi kentimiz olan Mardin’imizin gönlü güzel çiftçilerine iş sezonunda her daim destek olmaktır. Firmamızın; keçe olarak adlandırabileceğimiz sistem sızdırmazlık elemanları, contaları, o’ringler ve özel kauçuk ürünleri bulunuyor. 
Yağ keçeleri, kauçuk keçeleri ve hidrolik pnömatik grubu başta olmak üzere tedariciliğini yaptığımız birçok dünya devi marka mevcut. 2019 yılı başında Mardin'imizin özel konumundan dolayı;  gerek sivil gerekse de özel kurumların yedek parça ihtiyaçlarını kurumlar özelinde çok çeşitli kaynaklardan tedarik ediyoruz. Ayrıca Güneydoğu’da bir ilk olarak Uzay Torna’nın üstlendiği hidrolik pnömatik grubunda bulunan keçe o’ring grubu özel servisini de 2019 yılının başında resmen faaliyete geçirerek müşterilerimizin memnuniyetini kazanmaya devam ediyoruz.

“Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri’yle güzel bir iş birliğimiz var”

“27’ye yakın uluslararası markanın distribütörlüğünü yapıyoruz”

Distribütörü olduğunuz firmalar hakkında bilgi alabilir miyiz?

Uzay Torna çok kaliteli ve verimli kalite kokan; ayrıca kendini ispatlamış ve her daim müşteri memnuniyetini önemseyen bizleri de Güneydoğu Bölgemizi de mahcup etmeyecek dünya markalarının Tedariciliğiyle yola devam etmeyi hedeflemiş bir firmadır. Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri’nin tedariki dışında Freudenberg ve Corteco şirketleriyle de çok verimli çalışmalar yürütüyoruz. 
Tedarikcisi olduğumuz dünya markasından birkaç tanesi;

- Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri
- Alp Kauçuk
- Freudenberg
- Corteco
- Simrit
- NOK
- SKT
- Suptex

Türkiye’de hidrolik & pnömatik ve makina sektörlerinin genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ülkemizde hidrolik ve pnömatik sektöründe yapılan araştırmalara baktığımızda özelikle son yıllarda çok yüksek bir büyüme ve gelişme görüyoruz. Böylelikle yeni teknolojiyle birlikte ortaya çıkan yeni makineler neredeyse tüm imalat sektörünün kalbi haline geldi ve sanayi sektörünün de vazgeçilmezi haline geldi. İleride daha da yüksek kullanım oranlarına da ulaşacağından hiç şüphemiz yok. O yüzden ithalatçılar olarak bizler de bu gelişmeler doğrultusunda uygun koşullarda imalatçılarımıza tedarik sağlamakla mükellefiz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleriniz neler?

Firmamız, şu an bünyesinde barındırdığı 27’ye yakın uluslararası markanın tedaricikliği başta Mardin olmak üzere Türkiye ve uluslararası çapta hidrolik pnömatik sektöründe toptan ve perakende satış faaliyetlerinde bulunan; yağ keçeleri ve hidrolik pnömatik piston ekipmanları askeri kuruluşlar, belediyeler ve özel kuruluşlara hizmet veriyor. Kısa vadede Uzay Torna firması olarak milletimize hizmet vermek ve müşterilerimizin istemiş olduğu ürünleri bölgemizde tedarik etmeyi hedefliyoruz.
Sektörümüzde geldiğimiz noktadan daha ileriye gitmek, gelişen teknolojileri takip etmek, çağın gereklerine uyum sağlamak, yurtiçi ve yurtdışı pazarlara dünya standartlarında ürünler sunarak ülkemizi dünyanın birçok ülkesinde temsil etmek ve aranan bir marka olmak ana amacımızdır. Bu amaç doğrultusunda Uzay Torna hem çalışma anlayışıyla ileri teknolojik donanımlarla desteklenmiş; disiplinli ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamayı hem de müşterilerinin ve tedarikçilerinin güvenini ve mutluluğunu en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunarak gerçekleştirmeyi kendisine temel hedef olarak belirlemiştir.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Öncelikle bu güzel röportaj için ekibinize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca umarım gelecek günler ülkemiz için hayırlara vesile olur.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Kalitesi, ve, müşteri, memnuniyetiyle, anılan, bir, firma, olmak, istiyoruz”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı