Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 23:54
 
İzmir - Mardin Uçak Seferleri İçin Basın Açıklaması
Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) İzmir ve Mardin arası durdurulan uçak seferlerinin yeniden başlanmasına katkı sağlamak amacıyla basın açıklaması için Kaymakamlıktan izin talep etti.
GÜNCEL Haberi


Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter  “Yaklaşık üç aydır İzmir ve Mardin arası uçak seferleri durdurulmuştur. 150 bine yakın Mardinli Hemşerilerimiz İzmir de yaşıyor. Hemen hemen her gün yüzlerce hemşerimiz ve yakınları karşılıklı ziyaret için gidip, geliyor. Şuanda bu ziyaretleri komşu illerimiz olan Şanlıurfa ve Diyarbakır uçaklarıyla gerçekleştirmek zorunda kaldıklarından maddi ve manevi olarak hemşerilerimiz hak etmedikleri büyük sıkıntılar yaşıyor.

Federasyon olarak bundan yaklaşık iki ay önce Ulaştırma ve altyapı Bakanlığımıza, Ak Parti Mardin milletvekillerimize ve ilgili kurumlara resmi yazı ile durumu iletmemize rağmen ne yazık ki herhangi olumlu bir gelişme yaşanmadı.  Toplumsal sorumluluk bilinciyle hemşerilerimizin bu mağduriyetine kayıtsız kalamayan federasyonumuz konuyu kamuoyunun gündemine getirmek ve ilgili yetkililerin azami dikkatlerini çekmek amacıyla Mardin hava limanında basın açıklaması yapmak için Kızıltepe Kaymakamlığımıza izin başvurusunda bulunmuştur. İzin talebimize Kaymakamlığımızca olumlu yanıt verilmez ise duyarlı basınımızın destekleriyle basın açıklamamızı Federasyonumuzun merkezinde gerçekleştireceğiz. “Dedi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İzmir, -, Mardin, Uçak, Seferleri, İçin, Basın, Açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı