Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 23:42
 
İş Adamı Mehmet Samsa yine göğsümüzü kabarttı
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından her yıl verilen Fair Play Kariyer ödülüne hoşgörü şehri Mardin'de başlattığı bisiklet faaliyetlerinden dolayı Mardinli başarılı iş adamı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Mardin İl Temsilci Mehmet Samsa’ya verildi.
GÜNCEL Haberi


Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yaymak ve benimsetmek için 36 yıldır Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi(TMOK) tarafından verilen “2018 Türkiye Fair Play Ödülleri”nin kazanan isimleri Olimpiyatevi’nde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından her yıl verilen Fair Play Kariyer ödülüne hoşgörü şehri Mardin'de başlattığı bisiklet faaliyetlerinden dolayı Mardinli iş adamı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Mardin İl Temsilci Mehmet Samsa’ya verildi.

Ödülünü Alan başarılı iş adamı Mehmet Samsa yaptığı açıklamada şunları söyledi; ‘’TMOK tarafından verilen Fair Play Ödülleri kapsamında Şeref Diploması ile ödüllendirilmekten dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Ödülü; sadece şahsım değil, Mardin adına aldığımın altını özellikle çizmek istiyorum. Ödül; bisiklet sporunda organizasyon, tesisleşme, kulüpleşme, sosyal etkinlikler ve bütün paydaşların fair-play ilkelerini benimsemesi amaçlı eğitim etkinliklerimiz kapsamında Mardin’de yürüttüğümüz faaliyetler ve bunların dolaylı etkilerinin bir yansımasıdır. Gelinen noktada Mardin, bisiklet sporu konusunda bir cazibe merkezi olma yolunda adım adım gitmektedir. Şehrimizde düzenlediğimiz ulusal ve uluslararası yarışların da itici gücü ile ayrılmış bisiklet yolları bulunan, lisanslı sporcularının yüksek dereceler aldığı bir bisiklet takımı olan ve Türkiye’de az sayıdaki veledromlardan birine ev sahipliği olan bir Mardin’imiz var artık. Şehrimizin turistik potansiyelinin, bisiklet sporu ile kaynaşması, uluslararası tanınırlığımızı daha da arttıracaktır.

Her ne kadar Şeref Diploması ödülü şahsım adına verilmişse de ödülü ‘ben’ değil ‘biz’ olarak kabul ediyorum ve başta Sayın Valimiz Mustafa Yaman, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkilileri, bisiklet sporcularımız, düzenlediğimiz uluslararası yarışlarda verdikleri destek ve gösterdikleri hassasiyetleri için Mardin’li hemşerilerimize en içten teşekkürlerimi sunarım.’’dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İş, Adamı, Mehmet, Samsa, yine, göğsümüzü, kabarttı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı