Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 11:24
 
İl Başkanı Eri, Mardin Süper Radyonun canlı yayın konuğu oldu
AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, 17 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan miting ve kongre çalışmaları kapsamında Mardin Süper Radyonun ve Gazetemizin canlı yayın konuğu oldu.
GÜNCEL Haberi


Gazetemizin ve Mardin Süper Radyonun canlı yayın konuğu olan AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, 17 Mart Cumartesi günü saat 12.00’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“Aslolan partiyi, davayı sahiplenmektir”

2 aydır yeni yönetimi belirlemek için yoğun bir çalışma içerisinde bulunduğunu söyleyen AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, “Mardin’de il başkanı olarak görevlendirildim. 2 aydır hem teşkilatı hem de uzun süredir uzak kaldığım Mardin’i tanımaya çalışıyorum. Bölgenin ve Mardin’in yabancısı değilim. Bölgeyi de Mardinide tanıyorum. Ama fiilen siyasetin içinde olunca daha derin bir tanıma gerekiyor ve bunun için 2 aylık süre yetti. 2 aydır bir yönetim oluşturmaya çalışıyorum. Yönetimi seçerken hem partinin kriterleri hem de kendi kriterlerime dikkat ediyorum. Bu kriterleri göz önüne alarak bir yönetim oluşturacağız. Umarım Mardin’e yakışır Mardin’e hizmet edecek bir yönetim oluşturacağız.  Yönetimde yorulan arkadaşlarımız olabilir ve onların bir süre dinlenmesi gerekebilir. Mevcut yönetim kurulumuz ile son toplantımızı gerçekleştirdik.  Son toplantımız bir veda toplantısı oldu. Siyasetin doğası gereği bir yenileme gerekiyor. AK Parti’deki siyaset Futbol oyununa değil basket oyununa benziyor. Yani baskette oyunundaki bir oyuncu bir anda çıkarılıyor ama aynı oyuncu birkaç dakika sonra yine oyuna girebiliyor. Futbolda ise bir futbolcu çıktığı zaman oyunun sonuna kadar bir daha girmesi mümkün olmuyor. Yani AK Parti’nin siyaseti de basket oyunundaki gibidir. Bugün yönetimde yer almayan arkadaşlarımız bir sonraki yönetimde çok daha aktif görev alabilirler. Bugün görev alanlar yarın dinlenebilirler. Aslolan partiyi ve davayı sahiplenmektir.” dedi.

“Kendi göbeğini kesen bir Türkiye oluştu”

AK Parti iktidarında kendi göbeğini kesen bir Türkiye oluştuğunun altını çizen Eri, “Sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığı bütün kongreler büyük bir coşku içerisinde yapılıyor. Büyük salonlara sığamıyoruz. Türkiye’nin gündemini uzun yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımız belirliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız sadece AK Parti’nin lideri değil Türkiye’nin Cumhurbaşkanıdır. Ama misyonu bununla da sınırlı değil.  Dünya mazlumlarının, İslam coğrafyasının, gönül coğrafyamızın da umuttur. Birçok insan umudunu Cumhurbaşkanımızın çalışmalarına, çabalarına bağlamıştır. Nerede ezilen bir insan varsa, nerede muhtaç biri varsa ona uzanan ilk el Türkiye’nin eli oluyor.  Ve bu elde de tabi ki Cumhurbaşkanımızın iradesi söz konusudur. Bu bakımdan içimiz rahat. Türkiye’de kabul edilen, benimsenen, halkın gönüllünde yer edinmiş, milyonların dua ettiği bir lidere sahibiz. Türkiye AK Parti yönetiminde çok yerlere geldiğini görüyoruz. Kendi sorunlarını artık bir başkasının inisiyatifine bırakmayan bir Türkiye söz konusu.  Kendi göbeğini kesen bir Türkiye oluştu. Kendi silahlıyla terörle mücadele eden, kendi silahlarıyla sınırlarını koruyabilen bir Türkiye var. Dünyanın süper güçlerine rağmen onların büyük destekleriyle palazlandırdıkları terör unsularıyla yine kendi ürettiğimiz yerli ve milli silahlarımızla mücadele edebiliyoruz. Tüm bunlar gurur verici şeyler. Bunlar halkımızın yıllardır hasret kaldığı şeylerdi.” ifadelerin kullandı.

“Mardinliler Cumhurbaşkanımızı coşkuyla karşılayacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgeye ve Mardin’e olan sevgisinin herkes tarafından bildiğini söyleyen Eri, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgeye olan ilgisini, sevgisini Mardin’e olan tutkusunu ve verdiği değeri hepimiz biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Mardin’e geldiğinde Mardinlilerin onu coşku içerisinde karşılayacağını biliyoruz. Mardinlilerin heyecanını hissediyoruz.  Bizde parti olarak bunu organize etmenin çalışmalarını yapıyoruz. Parti teşkilatımızla geniş kapsamalı toplantılar gerçekleşiyoruz. Hem ilde hem ilçelerde kongre gününe kadar toplantılar yaparak hazırlıkları gözden geçireceğiz.  Bütün teşkilatımız 17 Mart’taki kongreye hazırdır. Teşkilatlarımızın ötesinde bütün üyelerimiz ve Mardin halkı Sayın Cumhurbaşkanımızı sabırsızlıkla bekleyecektir. Çok güzel bir miting alanı düzenledik. Yeni kapalı spor salonumuzda Cumhurbaşkanımızı ağırlayacağız. Salonumuzu da Mardin’e yakışır bir şekilde düzenliyoruz. Ve o gün binlerce Mardinliyi miting alanına bekleyeceğiz. Taşıma işini de büyük ölçüde organize ediyoruz. Hem teşkilatlarımızın taşımasında yardımcı olacağız hem miting alanına gelmek isteyen hemşerilerimizin miting alanına taşınması için parti olarak bütün imkanlarımızla çalışacağız.” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımız bölgeye ve Mardin’e müjdeler verecek”

Kongre ve Miting’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgeye ve Mardin’e müjdeler vermesini beklediklerini kaydeden Eri, “Cumhurbaşkanımız tabi ki Mardin’de bütün Türkiye’ye ve Mardinlilere önemli mesajlar verecek. Bilindiği gibi sınırlarımızın dışında dünyaya parmak ısırtacak büyük bir başarılıyla bir operasyon sürdürülmekte.  Türkiye kendi güvenliğini artık başkasının inisiyatifine terk etmiyor. Eskiden olduğu gibi emiriyle hareket eden bir büyük devletin uydusu gibi hareket eden bir Türkiye olmaktan çıkmıştır. Artık kendi kararını kendisi veren, kendi güvenliğini kendisi sağlayan, kendi silahını kendisi üreten bir Türkiye vardır. Bu Türkiye’nin büyük bir lideri 17 Mart’ta aramızda olacak ve bize vereceği mesajları da can kulağıyla dinleyeceğiz.  Cumhurbaşkanımız Mardin’e ve bölgeye müjdeli haberler verecektir. Mardin’e her gelişinde Mardin’e ve bölgeye önemli mesajları olmuştur. Bu seferde önemli mesajlar vereceğini bekliyoruz.” dedi.

“Kamu ve belediyelerle iş yapan müteahhitler yönetimde olmayacak”

Yeni yönetimi oluştururken bağlı kaldığı kriterlere değinen Eri, “Kriterler Partinin bize verdiği kriterlerdir. Mesaili, kamuda çalışan kişileri, taşeron işçileri, kamu ve belediyelerle iş yapan müteahhitlerimizi yöneteme almayacağız. Halkın sevdiği, belli aileleri, belli ilçeleri temsil eden kişiler yönetimimizde yer alacak. Demografik yapıyı, kadın-erkek dengesini gözeteceğiz.  Partimizin yüzde 30 gibi kadın kontenjanı var ona yakın bir rakam tutturmaya çalışacağız. 33 yaş altı gençlerle ilgili yine belirli kotamız var onu tutturmaya çalışacağız. Eski yönetimden de deneyimli, tecrübeli arkadaşlarımız aramızda kalacaktır. Çünkü partinin kurumsal hafızası olmalı bu arkadaşlarımız kurumsal hafızayı bize taşıyacaklar. Meslek dağılımını gözeteceğiz. Belirli mesleklerden kişilerin aramızda yer almasını isteyeceğiz ki her kesime kolaylıkla ulaşabilelim. Yani aramızda çiftçi’de, doktorda, muhasebecide, emeklide, avukatta, mühendiste, gençte, tüm ilçelerimizden arkadaşlarımız olacaktır. Bize katkı sunacak, proje üretecek arkadaşlarımızda yanımızda olacak. Bir tarafımızdan halka dokunacağız öbür tarafımızdan da arkadaşlarımızla önemli projeleri gerçekleştirmeye çalışacağız. Ekip ruhuyla çalışacağız. Uyum içerisinde çalışabilecek bir ekip oluşturacağız ve bunu da başaracağımıza inanıyoruz.”

“Belediyeleri artık Kandilin değil devletin kayyumları yönetiyor”

2019 Seçimleri için partinin izleyeceğiz yol haritasına da değinen Eri, “AK Parti Türkiye’nin en büyük partisidir. 15 yıldır tek başına ülkeyi yöneten partidir.  AK Parti yerel yönetimlerde de birçok ilde tek başına iktidar olan parti olmayı başardı. Ama maalesef Büyükşehir yasası çıktıktan sonra yapılan seçimde AK Parti Mardin’i kazanamadı. Büyükşehir Belediyesini ve bazı ilçe belediyeleri kazanan şahıslar halkın yararına harcanmak için devletin sunduğu imkanları yer yer örgüt yararına yer yerde örgüt mensuplarının yararına kullandırdılar. Devlet terörle mücadelede zaafa uğramamak için bu belediyeleri kayyum vasıtasıyla yönetmektedir.  Zaten bu belediyelere seçilen başkanlarda örgütün kayyumları vasıtasıyla yönetiliyordu. Şuanda Kandilin kayyumları yerine devletin kayyumları var. Ama arkada bir fark var; birinde belediyenin imkanları halk için değil örgüt ve örgüt mensupları kullandırılırken birinde devletin kayyumları bu imkanları ve olanakları halkın, halkın çocuklarına kullanıyor. Modern gençlik merkezleri kuruluyor. Gençlerimiz bu merkezlerde hem ders çalışabiliyor, hem teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanabiliyor hem de her türlü sanat faaliyetini rahatlıkla icra edebiliyorlar. Yeşil alanlar çoğalıyor. Çocuklarımızın oyun parkları çoğalıyor. Artık çocuklarımız sokaklarda değil modern parklarda oyun oynuyorlar. Alt yapı konusunda çok ciddi çalışmalar gerçekleşiyor. Birçok kırsal kesimimiz hayal bile etmediğimiz sıcak asfaltla tanıştı. Artık Batı’da gördüğümüz veya Batı’nın birçok yerinde göremediğimiz modernlikte yollara sahibiz. İnşallah Büyükşehir Belediyesini ve birçok ilçe belediyemizi seçim yoluyla kazanarak bu hizmetleri artırarak sürdüreceğiz. Amacımız halka hizmet etmek, daha modern bir Mardin meydana getirmek,  çevreyle, sosyal yaşamla, ekonomiyle her yönüyle çok ileri, yaşanabilir bir Mardin oluşturmaktadır.  İnşallah 2019’a kadar sahada yapacağımız çalışmalarla, halkımızla birebir kuracağımız diyaloglarla halkımızın gönlünü kazanmaya çalışacağız ve seçimlerde zaferle çıkacağız. Bunlardan başka bir amacımız yok. Her şey Mardin için, Türkiye için, güzel Mardin insanı için diyoruz. Çünkü Mardin her şeyin en güzeline layık.  Bunları da gerçekleştirecek biricik siyasi hareketinde AK Parti olduğuna inanıyoruz. Bu yönde heyecanımızı kaybeden bu amaç için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”

“Kayyumlar güzel işler yapıyor”

Kayyumların çok güzel işlerin altına imza attıklarını söyleyen Eri,  “Kayyum belediyelerimizin başarılı olduğunu düşünüyoruz. Özellikle Sayın Valimiz Mustafa Yaman çalışkanlığıyla dikkat çekiyor. Valimiz çok güzel işlerin altına imza atıyor.  Kayyumlarımızın çalışmaları 2019’a kadar devam edecektir. Kayyumların yaptığı çalışmaların yansıması tabi ki AK Parti’ye yansıması olumlu olacaktır. AK Parti devleti iyi yönettiği için iyi işler yapılıyor. Ve seçimlerde insanlarımız bunları göz önünde bulunduracaktır.”

“Televizyon eksikliğimiz var”

Açıklamalarının sonlarında Mardin basına teşekkür eden Eri, “Milletvekili olduğum dönemde basınla çok güzel diyaloglarımız vardı. Zaman zaman basınımız bizi eleştiriyordu. Teşkilat olarak bir dargınlığımız, gönül koymuşluğumuz olmamıştır. Bizleri eleştirende, övende dostumuz kalmaya devam etti. Mardin basının daha etkili olmasını arzu ediyorum. Özellikle yazılı basının biraz daha kendisini geliştirilmesini bekliyoruz. 2002’de Mardin’de seçim çalışmaları yaparken televizyon programlarına katılıyorduk aradan 15-16 yıl geçti Mardin’de hala bir televizyonumuz yok. Hala bir televizyon eksiğimiz var. Umarım Mardin bu eksikliğini de kapatır. 17 Mart Cumartesi günü saat 12.00’da Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleştireceğimiz mitinge tüm halkımızı davet ediyorum. Bize büyük katkı sağlayan Mardin Arena Gazetesine ve Mardin Süper Radyoya teşekkür ediyorum."

Mardin Arena/Mihdi Aydoğan - Selahattin Erol

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İl, Başkanı, Eri,, Mardin, Süper, Radyonun, canlı, yayın, konuğu, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı