Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 12:40
 
İhracatçıların hususi pasaport süresi 4 yıla çıkarıldı
Ticaret Bakanı Pekcan, ihracatçıların hususi damgalı yeşil pasaporttan faydalanma süresinin 4 yıla çıkarıldığını açıkladı.
GÜNDEM Haberi


Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, hususi damgalı pasaport hakkını elde edebilmek için son üç yılda yapılması gereken ortalama en düşük ihracat tutarının 1 milyon dolardan 500 bin dolara indirilmesiyle yaklaşık 7 bin ihracatçının daha bu hakka sahip olduğunu belirtti.

Resmî Gazete 'de yayımlanan 7196 sayılı Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile ihracatçıların hususi damgalı pasaporttan faydalanma süresinin 2 yıldan 4 yıla çıkarıldığını belirten Bakan Pekcan, "Sağlanan hususi damgalı pasaport imkanıyla ihracatçılarımızın işlemlerini kolaylaştırarak önlerini açmayı, dünyanın her noktasında daha aktif ve daha görünür olmalarını sağlamayı hedefliyoruz." dedi.

Pekcan, "Ticaret Bakanlığı olarak, ihracatçılarımızın önündeki engelleri kaldırarak, mevcut pazarlarımızda yerimizi sağlamlaştırmak ve yeni pazarlara girmek amaçlarına hizmet edecek her türlü girişim için tüm imkanlarımızı seferber ediyor ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz." ifadelerini kullandı. (

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İhracatçıların, hususi, pasaport, süresi, 4, yıla, çıkarıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı