Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 08:36
 
İbrahim Özcoşar Kimdir?, İbrahim Özcoşar Nerelidir?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Özcoşar'ın Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne atama kararını imzaladı. Peki İbrahim Özcoşar Kimdir?, İbrahim Özcoşar Nerelidir?
Haberi


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Özcoşar'ın Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne atama kararını imzaladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'ı atadı.

Özcoşar'ın atanmasıyla ilgili Resmi Gazete'de yer alan karar şöyle:

"Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 13'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince Prof. Dr. İbrahim Özcoşar atanmıştır."

Rektör İbrahim Özcoşar Kimdir?

İbrahim Özcoşar, 4 Ağustos 1975 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. Diyarbakır Yeni İlkokul, Diyarbakır Ortaokulu, Diyarbakır Burhanettin Yıldız Endüstri Meslek Lisesi (2000) ve Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Doktorasını Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. Doktora tezi “19. Yüzyılda Mardin Süryanileri”. Milli Eğitim Bakanlığında iki sene öğretmenlik yaptıktan sonra Dicle Üniversitesi Mardin Sağlık Yüksekokulunda (2000-2007) öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bir süre de Kamu Kurum ve Kuruluşları Tarafından Desteklenmiş Uluslararası Alanda, Geliştirme Projelerinde Koordinatörlük (2005-2007) yapan Özcoşar, Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu ve Sağlık Meslek Yüksek Okuluna öğretim üyesi olarak geçti. Burada doktorasını tamamladı ve ardından 2010'da doçentlik ardından profesörlük unvanını alarak çalışmalarını sürdürdü. Prof. Dr. Özcoşar, Mayıs 2015'ten bu yana Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi dekanı olarak görev yapmaktadır.

Makaleleri 2003 tarihinden itibaren; Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi, Sosyal Bilimler Araştırmaları Dergisi, Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, Mevzuat Dergisi, Ekev Akademi Dergisi'nde yayımlandı. Çeşitli ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılarak tebliğler sundu. Ayrıca ortak kitaplarda yazdığı bölümler vardır.

Prof. Dr. İbrahim Özcoşar; Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti; Mardin Artuklu Üniversitesi Mezunları Derneği (Onur ), Mardin Artuklu Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Derneği, Mazlumder Mardin Şubesi, Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (Üstad), Kültürel Mirası Koruma Derneği Yönetim Kurulu,  Altın Umut Derneği, Yerel Gündem 21 Mardin İl Meclisi, İl İnsan Hakları Kurulu ve Kamu Hizmetini Geliştirme Derneği üyesidir. Fatime Özcoşar’la evli; İlayda Özcoşar, Ruveyda Özcoşar adlarında iki çocuk babasıdır.

Eserleri:

TELİF: 19. Yüzyılda Mardin Süryanileri (2008), Merkezileşme Sürecinde Bir Taşra Kenti 1800-1900 (2009)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İbrahim, Özcoşar, Kimdir?,, İbrahim, Özcoşar, Nerelidir?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı