Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 10:58
 
"Hiçbir ülke kendisine yönelik tehditlere kayıtsız kalamaz"
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, hiçbir ülkenin kendisine yönelik tehditlere kayıtsız kalamayacağını belirtti.
POLİTİKA Haberi


Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Bitlis'e gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, valilik ziyaretinin ardından kent esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Esnaf ziyaretinin ardından AK Parti Bitlis İl Başkanlığının nisan ayı danışma kurulu toplantısına katılan Işık, burada katılımcılara hitap etti.

Gündeme dair bazı konulara değinen Işık, Bitlis'in sıradan bir şehir olmadığını belirtti.

Işık, "Hiçbir ülke kendisine yönelik tehditlere kayıtsız kalamaz. PYD/YPG, PKK'nın Suriye koludur. Bunu Avrupa, Amerika ve dünya çok iyi biliyor. Savunma bakanı olarak, bununla ilgili özellikle dosyaları hem Amerika Savunma Bakanlığına hem de NATO savunma bakanlarına verdim. Benim vermeme de gerek yok. Kendi istihbarat örgütlerini çağırsalar, PYD/YPG'nin, PKK'nın Suriye kolu olduğunu net söylerler. Eğer söylemiyorlarsa ya o istihbarat örgütü değildir ya da kendi siyasilerinden bilgi saklıyorlar. Başka bir alternatif yok. Evet, bu terör örgütüyle Türkiye olarak mücadele etmek durumundayız. 'Efendim, PKK/YPG/PYD ile mücadele etmiyor; Kürtlerle mücadele ediyor.' Hayır, Türkiye Cumhuriyeti hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizi kendi öz insanının dışında görmedi. Biz birbirimize bin yıldır kardeşlik bağlarıyla bağlıyız." dedi.

Irak'ta ve Suriye'de yaşanan problemlere karşı Türkiye'nin kapıları açtığını anlatan Işık, sözlerine şöyle devam etti:

"Niye? Çünkü biz kardeşiz. Kardeşlik hukuku bunu gerektirir. Suriye'den 3,5 milyon civarında insanımızı misafir ediyoruz. Bunun hangisi Kürt, hangisi Arap, hangisi Ezidi, hangisi Süryani diye bakıyor muyuz? Bakmıyoruz. Bu bizim insanlık görevimiz ama sadece bizim mi insanlık görevimiz? Başkaları bunu niye düşünmez? Biz büyük bir medeniyetin varisleriyiz. Böyle zamanlarda kucağımızı ve gönlümüzü açarsak Rabbimin de bunu bereketlendireceğine inanıyoruz. Eğer şu son 6-7 senede Türkiye pek çok badireyi atlatabildiyse burada o mazlumların duasının da bir katkısı olduğunu düşünmek durumundayız."

Afrin'e yönelik harekâtla ilgili Işık, "Birileri, 'Afrin harekâtına doğudaki destek nasıl?' diye soruyor? Vallahi batıda ne kadarsa doğuda da o kadardır. Çok açık söylüyorum. Niye? Çünkü oradaki YPG/PYD'nin Türkiye'ye tehdit oluşturduğu kanaati batıda ne kadar yüksekse doğuda da o kadar yüksektir." ifadelerini kullandı.

Ziyaret ve temaslarının ardından kent merkezinden ayrılan Işık, Tatvan Belediyesini ziyaret ederek, muhtarlarla toplantı gerçekleştirdi. Işık, muhtarlarla görüşmeden sonra kanaat önderleriyle basına kapalı toplantı yaptı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Hiçbir, ülke, kendisine, yönelik, tehditlere, kayıtsız, kalamaz",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı