Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:02
 
“Herkes Mardin için elini taşın altına koyması gerekir”
Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve parti yönetimi Mardin’de yayın yapan yerel medya temsilcilerine yönelik nezaket ziyaretleri kapsamında gazetecilerle bir araya geldi.
GÜNCEL Haberi


Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç beraberindeki İl Teşkilat Başkanı Önder Duyan, Medya ve tanıtım başkanı Mehmet Beşir Güneş ile Mardin’de yayın yapan yerel medya temsilcilerine yönelik nezaket ziyaretinde bulundu.

Mardin Fanatik ve Mardin Arena gazetesi genel yayın yönetmeni Ufuk Güngörmüş, Mardin Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Murat Akgül ve gazete çalışanları ve İhlas Haber Ajansı Mardin Temsilcisi Beril Solmuşgül tarafından karşılanan Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Mardin'de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldiklerini belirterek, yerel medyayı çok önemsediklerini medya temsilcileri ile memleket meseleleri hakkında istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Ak Parti İl Yönetimi olarak yeni bir sürece girdiklerini belirten Kılıç,” Bundan sonra Ak Parti olarak her kesimle bir araya gelip memleketin sorunlarını dinleyip çözüm yollarını arayacağız ”dedi.

Yerel medyayı önemsiyoruz

Bugün sizlerde bizler gibi Mardin için kentin geleceği için çaba ve gayret içerisinde çalıştığınızı gördüklerini ifade eden Kılıç, “Yerel medyanın sorunlarını çok iyi biliyoruz.  Ak Parti olarak bu sorunlara çözüm aramak için mücadele ediyoruz. Mardin bizim. Dolayısıyla bu memleket için ne yapsak azdır. Çünkü biz bu memleketin havasını hep birlikte soluyoruz. Ne mutlu ki bize sorunları çözmek için birlikte oluyoruz. Bu çok önemli. O zaman kazanan Mardin oluyor. Mardin’deki su sorununa çözüm bulmak için çaba sarf ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ak Parti teşkilatı sahaya inecek

Ak Parti il teşkilatı olarak önümüzdeki günlerde sahaya ineceklerini kaydeden Kılıç, “STK ve dernek yöneticileri ile bir araya geleceğiz. STK’larla istişare edeceğiz. Sorunlarını dinleyeceğiz. Ayrıca sahada  halkla bir araya geleceğiz. Halkın sorunlarını dinleyeceğiz. Ortak uzlaşma noktasında buluşacağız” dedi.

Herkes Mardin için elini taşın altına koyması gerekir

Mardin için elimizi taşın altına koyma vakti geldiğini vurgulayan Kılıç,” Mardin için hayırlı ne iş yapılırsa yapılsın biz her zaman destekleyeceğiz. Mardin için zararlı ne varsa da biz karşı geleceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız dediği gibi biz hayırlı işlerde motor görevini üsteleneceğiz. Hayırsız işlerde ise fren görevini üsteleneceğiz. Mardin için güzel işlerde bulunan herkesin yanında olacağız.  Mardin ve ilçelerinde Ak partili belediyeler çok güzel hizmetlere imza atıyorlar. Midyat, Artuklu, Yeşilli, Ömerli, Dargeçit ilçe belediyeleri 4 ay için büyük işlere imza attı. Midyat belediyesi tarihi dönüşüm kapsamında yaptığı restorasyon çalışmaları herkesin takdirini kazandı. 4 ay sonra Ak parti belediyelerinde hizmet farkını göreceğiz” diye konuştu.

"Oylarımız ciddi anlamda arttı"

Seçim sonuçlarını 24 Haziran seçimlerine göre yorumladıklarında oylarının ciddi anlamda yükseldiğini gördüklerini kaydeden Kılıç, '24 Haziran seçimlerine göre yüzde 8 artırdık ve ilk defa Mardin'de AK Parti olarak en yüksek oy oranımıza ulaştık. Mardin'de değişim başlamıştır. Artık bazı şeylerin daha da farkına vardık. İnanıyorum ki bundan sonraki seçimlerde oylarımız daha da katlanarak artacaktır”  dedi.

Mardin dünya kenti oldu

Mardin bir dünya kenti olma yolunda önemli adımlar attığını dile getiren Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti.” Turizm şehrin çehresini değiştirdi. Yılın 12 ayında tarihi kentte yerli yabancı turistleri ağırlamaya başladık. Lokantalar oteller esnaf çalışır hale geldi. Mardin halkının yüzü turizmle gülmeye başladı. Yılda 3 milyon turist ağırlıyoruz. Kentte yaşanan huzur sayesinde bu sayı önümüzdeki yıllarda 5 milyonu geçecek. Dinlerin ve dillerin şehrinde Arap’ı, Kürdü, Türkü, Süryanisi, Ermenisi, Yezidisi farklı din ve farklı dillere mensup olmasına rağmen burada birlik ve beraberlik içinde bir arada yaşıyoruz. Mardin Türkiye’ye ve dünyaya örnek teşkil eden bir kenttir. Bu kentin kıymetini bilmemiz gerekir. Mardin bereketli ovasında yılda 3 mahsul ürün yetiştiriliyor. Türkiye’nin tahıl ambarı ovası ile buğday, arpa, mercimek, mısır, pamuk ve sebze türleri yetişiyor. GAP sulama kanalı AK Parti iktidarımızın desteği ile su bereketli topraklara kavuşuyor. Burada binlerce çiftçimiz ekmek yiyecek.  Ekonomi canlandığı zaman binlerce gencimize iş kapısı olacak topraklara sahibiz. Bu toprakların kıymetini bilmemiz gerekir. Bu ülke hepimizin bu topraklar hepimize yeter. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır” şeklinde konuştu.

Kılıç’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren gazeteciler, İl Başkanı Faruk Kılıç ve beraberindekilere teşekkür etti.


Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Herkes, Mardin, için, elini, taşın, altına, koyması, gerekir”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı