Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 12:40
 
“Hedefimiz gençlerimizi bağımlılıklardan korumaktır”
Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, “Hedefimiz gençlerimizi bağımlılıklardan korumaktır.” dedi.
YAŞAM Haberi


Türkiye’de bağımlılıklar konusunda 100 yıla yakın bir zamandır mücadele eden Yeşilay, Mardin’de Okay Yaşar Lisesi ile işbirliği yaparak okulda eğitim gören tüm öğrencilere, “Bağımlılıklar” konusunda bilinçlendirme semineri düzenledi.

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, yönetim kurulu üyesi Abdulsamet Yılmaz ile beraber, tek tek sınıflar gezerek öğrencilere sigara, alkol, uyuşturucu, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşam konularında bilgilendirmede bulundu. 

Konu hakkında bilgi veren Yeşilay Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, “ Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak için buradayız, hedefimiz ilimizdeki rehber öğretmenlerin de destekleri ile okullarımızı, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan kurtarmak. Buradan okullarımızdaki yöneticilerimize de seslenmek istiyorum, okullarımızda duman olmasın. Tüm öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizden de bu hassasiyeti bekliyorum. Zararlı alışkanlıklar ile topyekûn mücadele edersek başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Ayrıca Okulumuzun başka Müdürü Ömer Hoca olmak üzere tüm öğretmenlerimize gösterdikleri hassasiyet ve anlayıştan ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Okuldaki bütün sınıflara broşürler dağıtılırken, okulun bütün katlarında Yeşilay afişleri asıldı. Yeşilay tanıtım filmi izlettirilirken, öğrencilerin merak ettikleri sorulara yanıt verildi.

Okay Yaşar Lisesi Müdürü Ömer Hedekoğlu ise, Yeşilay ile yapılan çalışmanın güzel bir örnek olduğunu, diğer okulların da aynı hassasiyeti göstermeleri gerektiğini belirterek, çalışmalarından ötürü Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ve Yönetim kurulu üyesi Abdulsamet Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

Eğitimlerin sonunda hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından çalışmalar sonlandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Hedefimiz, gençlerimizi, bağımlılıklardan, korumaktır”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı