Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 15:49
 
"Güvenlik vazgeçilmez bir önceliktir"
​Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu 10 Nisan Polis Bayramı münasebetiyle emniyet teşkilatı mensupları ile bir araya gelerek, güvenlik önlemlerine değindi.
GÜNCEL Haberi


Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 5-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Polis Haftası’ etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve beraberindeki emniyet mensuplarıyla Valilik Hevsel Salonunda bir araya geldi.

Emniyet Teşkilatının bayramını kutlayan Vali Güzeloğlu bir konuşma yaparak, İnsanlığın, fedakârlığının en büyüğü olan canını vermenin yüksek bir iman, şuur ve kararlılık gerektirdiğini belirtti.

Güzeloğlu, “İnsanlık fedakârlığının en büyüğü canını vermek yüksek bir iman, şuur ve kararlılık gerektirir. Fani hayatı ebedi hayatta şüphesiz tercih etmemek ebedi hayatı kazanmak için bu fani hayatta ve bizler için canından vazgeçmek her dem anılması hatırlanması ve yaşatılması gereken bir büyük fedakârlık demektir. Yaşadığımız bütün ihanetler ve tertiplere rağmen her seferinde güçlenerek dimdik ve çok daha kararlı bir şekilde geleceğe doğru bakıyoruz. Emniyet teşkilatımızın küresel ölçekte artan tehditlere, risklere güvenlik sorunlarına karşı her düzeyde en üstün bir mücadele gücü, teknoloji kullanımı uluslararası suç örgütü ve şebekelerine karşı aktif bir önleyici güç olması temel hedefimizdir. Diyarbakır’ın her bir köşesi Türkiye'nin her bir köşesi gibi ve huzur ve güvenle anılacak. Bunu bozmak isteyenlerin karşısında her geçen gün artan kararlılığımızla bizler olacağız ve olmaya devam edeceğiz. Tabii ki temel değerlerimizi, devletin birliğini milletin bölünmez bütünlüğü ama aynı zamanda can ve mal emniyeti, uyuşturucu ile mücadele edilmesi, kadına başta olmak üzere şiddetin her türlüsünün önlenmesi, hırsızlık, kapkaç, ahlaki dejenerasyon, sanal ve ne yazık ki artık iletişim çağının riski olan benzer alanlardaki istismarlar. Her bir şubemizin her birinizin her alandaki sorumluluğu bunları kapsayıcı ve kucaklayıcı. Değerli arkadaşlar güvenlik vazgeçilmez bir önceliktir.” dedi.

Ziyaret, Vali Güzeloğlu’nun Valilik önünde bulunan İl Emniyet Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde görev yapan Polis Memurlarının bayramını kutlayıp, fotoğraf çekilmesiyle son buldu. 

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: "Güvenlik, vazgeçilmez, bir, önceliktir",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı