Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 08:39
 
Güvenli internet kullananların sayısı açıklandı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2020 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, BTK tarafından birçok müjdeli haber verilirken, aynı zamanda sunulan hizmetlerde elde edilen ilerleme gözler önüne serildi.
TEKNOLOJİ Haberi


Ülkeler vatadanşlarını internet üzerindeki zararlı içerikler konusunda çeşitli önlemler alıyor. Ülkemizde bu konu atılan en büyük adımların başında, 2011 yılında BTK tarafından hayata geçirilen ve zararlı olduğu düşünülen internet sitelerine erişiminizi otomatik engelleyen “güvenli internet hizmeti” geliyor.

Çocuk ve aile olmak üzere iki farklı profilden oluşan hizmet için, internet hizmetinin alındığı firmaya başvurulması yeterli. Profiller arasında geçiş ve iptal işlemleri ise istenilen anda hızlı ve kolayca gerçekleştirebiliyor.

Çocuk profili tercih edildiğinde sadece beyaz listede yer alan iş, ekonomi, bilgi/referans, eğitim kurumları, medya gibi internet sitelerine erişim mümkün oluyor. Aile profilinde ise sadece zararlı siteler engelleniyor.

İnternet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan ve internetteki zararlı içeriklerden aile ve çocukları koruyan alternatif ve isteğe bağlı bir internet erişim hizmeti olan Güvenli İnternet Hizmetinden yararlanan abone sayısı 2019 itibariyle 6,5 milyon oldu.

Kaynak: () - shiftdelete.net Editör:
 
Etiketler: Güvenli, internet, kullananların, sayısı, açıklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı