Haber Detayı
07 Nisan 2018 - Cumartesi 19:18
 
Gümrük ve Ticaret Bakan Tüfenkci: Ülkemiz belli bir huzura kavuştu
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ayrım yapmadan, terör örgütleriyle başarılı şekilde mücadele edildiğini belirterek, "Allah'a hamdolsun bu noktada ülkemiz belli bir huzura kavuştu" dedi.
POLİTİKA Haberi


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'da valilikte düzenlenen Sınırlı İl Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantıya; Bakan Tüfenkci'nin yanı sıra Vali Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2'nci Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal da katıldı. Bakan Tüfenkci, Türkiye'de ayrım yapmadan bütün terör örgütleriyle mücadele edildiğini söyledi. Başarılı operasyonlarla ülkenin huzura kavuştuğunu ifade eden Tüfenkci, şöyle konuştu:

"Ülkemiz terörle yıllarca mücadele eden, her türlü terör örgütleriyle mücadele eden bir ülke ve asla asla terör ayrımı yapmadan 'Şu terörist iyidir, bu terörist kötüdür' demeden terörün bir insanlık suçu olduğu bilinciyle, gerek ülke sınırlarımızın koruması, gerek iç barışın sağlanması, gerekse dış tehditlere yönelik olarak özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonlarıyla kırsalda ve şehirde terörü, teröristleri hareket edemez hale getirdi. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği ve talimatlandırdığı gibi terörün inlerine girme noktasında gerçekten güvenlik güçlerimiz çok başarılı operasyonlara imza attı ve Allah'a hamdolsun bu noktada ülkemiz belli bir huzura kavuştu. Netice itibarıyla, gerek Cerablus'ta, gerek Afrin'de yapılan operasyonlarla birlikte, ülkemiz etrafında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun yok edilmesine yönelik başarılı operasyonlarla da, bu dış güçlerin bu emellerini de boşa çıkarttılar. Onun yansımalarıyla beraber ülkemiz gerçekten bir huzur adası haline geldi. Bundan rahatsız olanlar olabilir. Özellikle ülkemizin Afrin'e yönelik, oradaki teröre yönelik, oradaki insanların iradelerine konan ipoteğin kaldırılmasına yönelik, barışa ve kardeşliğe yönelik bu operasyondan rahatsız olanlar olabilir. Şu veya bu şekilde ona destek verenleri eleştirenler olabilir. Ama operasyonların faydası, o operasyonların faydasını biz Türkiye olarak hissediyoruz. Bundan sonrada daha iyi göreceğiz."

'ÇİFTLİK BANK'TA VATANDAŞLARIMIZIN HASSAS OLMADIĞINI GÖRÜYORUZ'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'nın merkez Battalgazi ilçesinde esnafı ziyaret etti. Çiftlik Bank olayıyla ilgili konuşan Bakan Tüfenkci, bu gibi yapıların insanları dolandırıp kandırdığını belirterek, şöyle dedi:

"Bununla ilgili olarak birçok mağduriyetlere neden olmaları hesabıyla biz bir çok incelemelerimizi yapmıştık. Bir kısmı da halen devam ediyor. Tabii biz vatandaşlarımızı her fırsatta bu gibi yapılara karşı uyarıyoruz, uyarmaya da devam edeceğiz. Hükümet olarak sadece bizim Bakanlık değil, bizim Bakanlık daha çok inceliyor ama İçişleri Bakanlığımız, Adalet Bakanlığımız bu tip yapılar üzerine ciddi anlamda gidiyor. Vatandaşlarımızın da bu anlamıyla uyanık olması gerektiğini, yüksek kâr vaatleri sunanların her zaman şüpheyle karşılanması gerektiğini ifade ediyoruz. O arada yapılan bir ankette, bir çalışmada özellikle Çiftlik Bank mağdurları arasında bu araştırma yapıldı. Orada yapılan sonuç ilginç. Yüzde 50'ye yakın insan 'Biz tekrardan böyle bir oluşumda paramızı yatırmayı düşünebiliriz' diye ifade ediyorlar. Bu da ayrıca incelenmesi gereken bir konu. Onun için biz sürekli vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Uyarmaya da devam edeceğiz. Çünkü bu tür vatandaşlarımızın duygularını kullanan sadece Çiftlik Bank yok. Daha önceden gelen yapıları ve dolandırıcılık faaliyetlerine baktığımızda, esasında birbirini tekrar eden yapılar olduğunu görüyoruz. Buna rağmen, kamuoyunda yeteri kadar yer almasına rağmen, vatandaşlarımızın hassas olmadığını görüyoruz. Bu hassasiyeti oluşturma adına da biz hem bilgilendirmeyi yapacağız hem de bunlarla ilgili mücadeleye devam edeceğiz."

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
 
Etiketler: Gümrük, ve, Ticaret, Bakan, Tüfenkci:, Ülkemiz, belli, bir, huzura, kavuştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı