Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 11:25
 
Ezidiler, bayramlarında yalnız bırakılmadı
Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” Ekipleri Ezidileri Unutmadı
GÜNCEL Haberi


Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri Ezidi vatandaşların kutladığı 17 Nisan Kırmızı Çarşamba Bayramı nedeniyle ziyaretlerde bulundu. Ekipler ilk olarak il genelinde yaşayan Ezidi vatandaşları ziyaret ettikten sonra, Irak’ın Şengal kentinden yapılan katliamdan kaçmak zorunda kalan Ezidi vatandaşları ziyaret ettiler. Ziyaretlerde tatlı ikramlarında bulunurken, Ezidi vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

Farklılıklarımız ile özeliz

Mardin’de yaşayan herkesi kucaklayan yapıda yönetim anlayışında oldukların ileten Yaman, “İlimiz dillerin ve dinlerin bir arada kardeşçe yaşadığı bir şehirdir. Barışın ve huzurun yüzyıllarca hüküm sürdüğü Mardin’in her zaman güzellikler ile anılmasını istiyoruz. Bu nedenle farklılıklarımızın özel günlerinde yanlarında oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde Süryani vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı’nda yanlarında olmuştuk. Şimdi ise Ezidi vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık” dedi.

Yalnız bırakmadık

Yaman, “Ezidi vatandaşlarımızın yaşadığı mahallelere ziyaretlerimizi sağladık. Vatandaşlarımızın evlerine konuk olarak hediyelerimizi takdim ettik. Bunun yanı sıra Irak’ın Şengal kentinde yapılan katliam nedeniyle ülkemize sığınan mülteci Ezidi vatandaşlarımızı da yalnız bırakmadık. Biz her zaman farklılıklarımızla barış ve huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz. Yaptığımız ziyaretler bu güzelliklerin daha pekişmesi için bir fırsat olmaktadır” diye konuşarak sözlerini tamamladı. 

Mardin Arena/Adnan Koçhan

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ezidiler,, bayramlarında, yalnız, bırakılmadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı