Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 13:35
 
Erken seçim önergesi TBMM'ye sunuldu
Erken seçim önergesi, Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin imzalarıyla TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a sunuldu.
POLİTİKA Haberi


Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılması için Meclis kararı alınmasına yönelik önerge, AK Parti ve MHP'nin ortak imzasıyla TBMM Başkanlığına sunuldu.

Önergede, şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye'nin önündeki iç ve dış gündemin yoğunluğu, erken seçim kararının bir an önce alınarak belirsizliğin ortadan kaldırılmasını gerekli hale getirmiştir. Bilindiği üzere Anayasa'nın geçici 21'inci maddesi uyarınca TBMM'nin, seçimlerin yenilenmesi kararı alması halinde cumhurbaşkanlığı seçimi ile milletvekili genel seçimi birlikte yapılacaktır. Bu itibarla anayasanın 77'nci, geçici 21'inci ve Milletvekili Seçim Kanunu'nun 8'inci maddesi gereğince seçimlerin yenilenmesi ve TBMM'nin 27'nci Yasama Dönemi Milletvekili Genel Seçimi'nin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılması hususunda TBMM kararı alınması için gereğini arz ve teklif ederiz."

AK Parti ve MHP'nin, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018'de yapılmasına ilişkin ortak seçim önergesi, 20 Nisan Cuma günü TBMM Anayasa Komisyonu'nda, cumartesi ve pazar günü ise TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Erken, seçim, önergesi, TBMM'ye, sunuldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı