Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 10:41
 
Emrah Karaduman’dan Mardinli çocuklar için örnek proje
DJ ve prodüktör Emrah Karaduman, 'Dünyanın en iyi DJ'i neden Mardin'in bir köyünden çıkmasın?' diyerek yeni bir proje başlattı.
KÜLTÜR Haberi


“Dünyanın en iyi Dj’i neden Mardin’in bir köyünden çıkmasın?” sloganıyla projeye başlayan Karaduman, ekibini toplayıp gönüllü olarak Midyat’ın Narlı ve Sarıkaya köylerine giderek oradaki minik öğrencileri müzik ile tanıştırdı. Köyde, müzik ve özellikle Dj’lik üzerine dersler veren Karaduman, kendisinin piyanoya ancak 15 yaşında dokunabildiğini ve hiçbir çocuğun imkansızlıklardan dolayı bu yaşa kadar beklemeyi hak etmediğini söyleyerek, çocukların müzikle erken tanışmalarının hem dünyaya bakış açılarını hem dünyayı değiştirebileceğini vurguladı.

Çocuklarla Beraber Hazırladı!

Mardin’de Narlı ve Sarıkaya İlkokullarında çocukların enstrümanlar ve bilgisayar dünyası ile erken tanışmaları adına müzik sınıfı açan Karaduman, bunu bir seri haline getirip adım adım tüm Türkiye’yi dolaşmayı planlıyor. Başarılı Dj projenin tanıtılması adına Mardinli çocukların da katkısıyla “East Village’’ (Doğu Köyü) isimli bir parça hazırladı. Projenin tanıtım videosunu başarılı yönetmen Serdar Börcan hazırladı. “East Village” bugün (16.08.2019) Karaduman Music Youtube kanalında yerini aldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Emrah, Karaduman’dan, Mardinli, çocuklar, için, örnek, proje,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı