Haber Detayı
17 Mart 2019 - Pazar 01:14
 
"Emperyalistler Müslümanlara yaşam hakkı tanımıyor"
MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter, Yeni Zelanda'da Camiye yapılan silahlı saldırının tek izahının Müslümanlara duyulan kin ve nefretin sonucu olduğunu söyledi.
GÜNCEL Haberi


Yeni Zelanda'daki cami katliamına ilişkin açıklamada bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter,  Yeni Zelanda'da camiye canice, vahşice yapılan ırkçı, faşist saldırıda onlarca Müslüman şehit olduğunu ve çok sayıda Müslümanın yaralandığını hatırlatarak, dünyanın en büyük barbar ve vahşi yaratıkları bile ibadet halindeki insanları katletmeyeceğini söyledi.      

Öter, "Ne yazık ki son zamanlarda bazı batı toplumlarında İslamofobi giderek artış göstermektedir. Batı söze gelince herkese insanlık, medeniyet, uygarlık, vicdan, merhamet gibi dersler vermeye çalışırken, kendi katillerini eğitmekten aciz olduğunu bu son katliamla bir kez daha ortaya koymuştur. Hani ibadethaneler dokunulmazdı." dedi.

"Emperyalistler Müslümanlara yaşam hakkı tanımıyor"

Öter, "Başını ABD ve Siyonist İsrail ve bazı batılı ülkelerin çektiği sömürgeci emperyalist güçler asırlardır kendi çıkarları için Müslümanları kendi topraklarında sömürüyor, yaşam haklarını yok ediyor. Bu yetmezmiş gibi kendilerine sığınmış Müslümanlara her türlü zulmü ve katliamları reva görüyor. Bu katliamı gerçekleştiren Brenton Tarrant isimli vahşiyi ve işbirlikçilerini şiddetle ve nefretle kınıyor ve lanetliyorum. Saldırıda şehit düşen kardeşlerime Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken; Tüm zalimler için yaşasın cehennem diyorum."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Emperyalistler, Müslümanlara, yaşam, hakkı, tanımıyor",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı