Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 16:01
 
Efsane Şehirlerarası Otobüsler
Şehirlerarası yolculuklar, çoğunlukla insanlar için en zorlu seyahat tiplerinden biri oluyor
TEKNOLOJİ Haberi


Şehirlerarası yolculuklar, çoğunlukla insanlar için en zorlu seyahat tiplerinden biri oluyor. Uzun süren yolculuk zamanları ve rahatsız edici koltuklar ise bunun başlıca nedenleri arasında. Her ne kadar günümüzde otobüsler ve yollar daha gelişmiş bir seviyede olsa da şehirlerarası yolculuklar yine zor olabiliyor.

Bizde bu yazımızda bu tarz yolculukları daha kolay ve keyifli hale getiren yıllar içerisinde efsaneleşmiş olan otobüsleri bir araya getirdik. Her biri kendi çağında efsane olan bu otobüsler, hem nostaljik bir yolculuk yapmanızı sağlayacak hem de gelişen ulaşım teknolojisini daha net görebilmenizi.

Neoplan

Efsanevi Alman otobüsü olan Neoplan, görünüşüyle ve içindeki donanım ile efsane olmuş bir otobüs konumunda. Ön tarafından başlayan basık çatısı ile ikonlaşmış olan neoplanlar, en keyifli yolculukların aranan otobüsü konumunda. Yolcular ile birlikte, şoför ve muavinler içinde rahat bir ortam sağlayan neoplan otobüsü, uzun yolculuklarda yorgunluğa bağlı kazaların önüne geçmeyi sağlıyor. Bununla birlikte, 2019 yılında tanıtımı yapılan neoplan tourlanier, düzel dizaynı ile birçokları için uçak konforunu sağlayan otobüs olma özelliğini taşımaktadır.

Setra

Bir diğer Alman otobüsü olan Setralar, ülkemizde çok geniş bir pazara hitap etmiyor olsa da efsaneler arasında yerini almaktadır. Diğer otobüslerden farklı olarak koltuklar arasındaki mesafenin daha fazla olduğu setralar, kelimenin tam anlamıyla uzun boylu insanların dostu. Bununla birlikte, sadece isket üretimi yapan Setra firması, otobüsün iç dizaynını tamamen firmanın isteği doğrultusunda oluşturuyor. Bu da otobüslere farklı bir özellik katıyor.

Mercedes Benz o403

Efsane otobüslerden bahsederken, Mercedes - Benz’i es geçmek elbette olmazdı. Uzun ve konforlu yapısıyla efsaneleşmiş olan o403, hemen hemen herkesin şehirlerarası yolculukları sırasında denk geldiği otobüslerden biri konumunda yer almıştır. Hızlı ve güvenli yolculuk imkanı sağlayan o403’leri sık sık yollarda görmek mümkündür.

 

Bu tarz efsane otobüsler ve daha fazlasını Avrupa’nın lider araç sitesi olan Truck1 üzerinden erişebilirsiniz. Bununla birlikte, farklı bir yatırım aracı olarak yine şehirlerarası otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Efsane, Şehirlerarası, Otobüsler,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı