Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 09:58
 
Dünyanın En Zengin İnsanları Açıklandı
Bloomberg Milyarderler Endeksi, 10 Eylül 2019 tarihi itibariyle en zenginler listesini açıkladı. Listenin zirvesindeki isim ise malvarlığındaki muazzam kayba rağmen değişmedi.
EKONOMİ Haberi


Bloomberg Milyarderler Endeksi her yıl dünyanın en zengin insanlarını açıklıyor. Listenin 10 Eylül 2019 tarihli versiyonunda zirvedeki isim yine Amazon’un kurucusu Jeff Bezos oldu.

Listenin 15. sırasında, 51,4 milyar dolarlık servetiyle ABD’li Alice Walton yer aldı. Onun hemen üstünde ise yine aynı ülkeden Jim Walton (52,8 milyar dolar) ve Rob Walton (52,8 milyar dolar) yer aldı. Bu iki ismin hemen üstünde, 12. sırada ise Meksikalı Carlos Slim yer aldı. 11. sıra ise Fransız Francoise Bettencourt Meyers’in oldu.

10. sırayı ABD’li Sergey Brin alırken 9. sırada Larry Page yer aldı. Yine bir ABD’li olan Charles Koch listenin 8. sırasını alırken Larry Ellison 7. oldu. Bu üç Amerikalı’nın üstünde ise İspanya’dan Amancia Ortega, 6. sırada yer aldı.

Listede 5. sırayı sık sık Facebook skandallarıyla gündeme gelen Mark Zuckerberg aldı. ABD’li girişimcinin bir üst basamağında yine aynı ülkeden Warren Buffet var.

Listede üçüncü sırayı alan isim ise bir Fransız, Bernard Arnault. Louis Vuitton Moet Hennesy’nin sahibi olan isim, “Lüksün kralı” olarak adlandırılıyor.

Listenin ilk iki sırası ise değişmedi. İkinci sırada herkesin bildiği gibi Bill Gates var. 107 milyar dolarlık serveti olan Gates, Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla da çok büyük bir meblağı bağışlamıştı.

Zirvede ise Amazon kurucusu Jeff Bezos var. Bezos geçtiğimiz aylarda boşanmıştı ve oldukça ciddi bir miktar da tazminat ödemişti. Bezos’un kişisel serveti ise 113 milyar dolar olarak hesaplandı.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dünyanın, En, Zengin, İnsanları, Açıklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı