Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 14:57
 
Dünya Parkur Şampiyonası Mardin'de Başlıyor
Dünyanın çeşitli ülkelerinden kırkın üzerinde sporcunun katılacağı Dünya Parkur Şampiyonası 12 Mayıs Cumartesi günü başlıyor.
SPOR Haberi


11 Mayıs’ta sporcuların kayıt ve serbest antrenman yapacağı belirten Cem Kitapçı, dünyanın çeşitli Ülkelerinden kırkın üzerinde sporcu katılıyor. Yarışma cumartesi ve pazar olmak üzere iki gün devam edecek.

Başta Turizm ve Kültür Bakanlığı, GAP idaresi, Mardin Valiliği ve il Kültür Turizm Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.  Dünya parkur şampiyonası, yapılacak canlı yayınlar ile elli milyon insan tarafından,  İnternet üzerinden ise bir milyar insan tarafından izlenecek. Mardin şehrine adım attığımız andan itibaren misafirperverliğini esirgemeyen Mardin halkına teşekkür ederim dedi.

Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın yaptığı açıklamada; Yapılacak canlı yayınlar ile dünya markası haline gelen şehrimizin tanıtımına katkı sağlayacak.  2014 yılında özel bir firma reklam filmi için, parkur sporcularından Ryan Doyle çekimlerini şehrimizin farklı mekânlarında gerçekleştirmiş ve film büyük beğeni kazanmıştı.

Dünya parkur şampiyonasının şehrimizde yapılması için katkı sağlayan Turizm ve Kültür Bakanlığı, GAP idaresi ve Mardin Valimiz Sayın, Mustafa Yaman’a teşekkür ediyorum dedi.

şehrimizde yapılması için katkı sağlayan Turizm ve Kültür Bakanlığı, GAP idaresi ve Mardin Valimiz Sayın, Mustafa Yaman’a teşekkür ediyorum dedi.

Marin Arena/ Abdullah Yılmaz

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dünya, Parkur, Şampiyonası, Mardin'de, Başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı