Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 10:49
 
Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulunda resim sergisi
Mardin Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin bir yıllık emeği ile ortaya çıkan resimleri “Geleneksel Türk-İslam Sanatları Sergisi” ile görücüye çıktı.
GÜNCEL Haberi


Geleneksel Türk-İslam  Sanatları Sergisi Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk ve Eğitim Bir Sen Sendikası İl Başkanı Eyüp Değer’in katılımlarıyla açıldı.

Sergi, hat, tezhip , kat’i , rölyef ve işleme sanatlarından oluşuyor. Toplamda 26 çalışmadan oluşan sergide geleneksel Türk-İslam sanatlarını bir araya getiren eTwinning libel işbirliği ile “Çağları Aşalım, Mirasımızı Paylaşalım” projesi kapsamında yapıldı.

Serginin 30 kişilik bir ekibin azimli çalışması ile ortaya çıktığını ifade eden Teknoloji Tasarım öğretmeni Yücel Ayna emeklerinin karşılığını aldıklarını ve bu 30 kişilik ekibin “ulusal elçilik” unvanı ile ödüllendirilmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Ayna, “Sergide Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadisi şeriflerinden ve Osmanlı padişahlarının şiirlerinden, etkilenerek vurucu güzel sözleri istifleyip yazı haline getirdik.  ‘İlimle geçen bir gece, ibadetle geçen bin geceden daha hayırlıdır’ bizi en çok etkileyen hadisi şerif olmuştur. Amacımız geleneksel Türk-İslam sanatlarını bir araya toplamak ve güzel mesajlar verebilmekti. Bu amacımızı gerçekleştirip Avrupa Kalite Takip sisteminde de büyük bir ses getirdik. Çalışmalarımızda emeği olan ve bize bu konuda büyük destek veren Dumlupınar İmam Hatip ortaokulu müdürü Sayın Serdal Kerkez'e de teşekkür ederiz” dedi.

Mardin Arena/Selman Güneş

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dumlupınar, İmam, Hatip, Ortaokulunda, resim, sergisi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı