Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 15:51
 
Diyarbakır’da bölgenin en kapsamı Onkoloji Hastanesi
Diyarbakır’da 2008 yılından bu yana kurulan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Hastanesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en kapsamlı Onkoloji Merkezi unvanına sahip olduğu belirtildi.
SAĞLIK Haberi


Diyarbakır’da 2008 yılından bu yana hizmet veren Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Hastanesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en kapsamlı Onkoloji Merkezi olan ve Medikal-Radyasyon Onkolojisi alanında hizmet veren Onkoloji Hastanesi 7’si yoğun bakım olmak üzere 47 yatak ve 3 poliklinikle hastalara hizmet vermeye devam ettiği ifade edildi.  

Bölgenin en büyük Kemoterapi Merkezi olduğu ifade edilen Onkoloji Hastanesi, bünyesinde bulunan Kemoterapi Merkezi'nde 40 koltuk kapasitesiyle bölgenin en büyük kemoterapi merkezi konumunda olan Kemoterapi Merkezi'nde hastaların ilaçları tam otomatik, temiz oda ünitesinde hazırlanıp uygulanarak hastaların günübirlik tedavileri yapılıyor.

Radyasyon Onkolojisinde ise kanser hastalarına yönelik görüntü eşliğinde 3 boyutlu konformal Radyoterapi Tedavisi, Tomoterapi Cihazı ile uygulandığı ve bu sayede hastalara verilen üç boyutlu ışın doğrudan tümör yatağına verilerek, daha etkili ve daha az radyasyonla hastalar tedavi edildiği ifade edildi.

Kaynak: (İLKHA) - İLKHA Editör:
 
Etiketler: Diyarbakır’da, bölgenin, en, kapsamı, Onkoloji, Hastanesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı