Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 15:58
 
Dikey Bahçe Kaderine Terk Edildi
İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesince, kentte görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve yeşil alan oluşturmak amacıyla yapılan Dikey Bahçedeki bitkiler bakımsızlık ve susuzluktan kurudu.
GÜNCEL Haberi


İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi döneminde Hava Radar mevkiinde kentteki görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve yeşil alan oluşturmak amacıyla 295 metre uzunluğunda ve bin 500 metrekarelik alanı kapsayan alanda yapılan Dikey Bahçedeki bitkiler susuzluktan kururken alandaki birçok yer bakımsızlık nedeniyle tahrip olmuş durumda.

Mardin'in tarihi mirasını yansıtan çeşitli sanatsal ögelerinde yer aldığı Dikey Bahçe, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmesinin yanı sıra fotoğrafçılarında dış çekimler için tercih bir yer olurken binlerce lira harcanarak şehre kazandırılan yeşil alanın kaderine terk edilmesi vatandaşlarında tepkisini çekiyor.

Mardin’e farklı bir hava katan Dikey Bahçenin kaderine terk edilmesine tepki gösteren İbrahim Demir isimli bir vatandaş, “Kayyum döneminde yapılan bahçe Mardin’e görsel bir sunum katmıştı. Yolu kullanan binlerce insan Mardin’i yansıtan bu bahçede durarak fotoğraf çekiyordu. Ancak şimdi bakım yapılmaması ve yeşil alanın susuz bırakılması nedeniyle bir çöp görüntüsü veriyor. Burası yapılırken binlerce lira harcanmıştı ve harcanan paraya değecek bir hizmet ortaya çıkmıştı. Şimdi ki manzarayı görünce bir Mardinli olarak üzülüyorum. Belediyenin şehre güzellik bir katan bahçeye bakım yapması ve su vermesi çok mu zor? Mardin’e kazandırılan bu tür güzelliklere sahip çıkılması gerekiyor.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dikey, Bahçe, Kaderine, Terk, Edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı