Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 10:38
 
DİKA Ortadoğu pazarını Bağdat’ta gözlemledi
Dicle Kalkınma Ajansı, Bağdat’ta düzenlenen ‘Türkiye-Irak Ticaret Forumu’na katıldı.
GÜNCEL Haberi


Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) ile birlikte gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde Irak’ın Başkenti Bağdat’ta düzenlenen ‘Türkiye-Irak Ticaret Forumu’na katıldı.

Programa, başta yakın bölge olmak üzere ülke genelinde iş adamlarının katılımıyla gerçekleşti. Türkiye’den katılan 25 kişilik heyet, birçok kurumu ziyaret etti.

Bağdat Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki toplantıda konuşan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, “Ajansımız özellikle yatırımlar ve yatırımcılar için gerekli çalışmaları yapmak, riskleri bertaraf etmek varsa fırsatları değerlendirmek için yoğun bir çaba sarf etmektedir. Bu kapsamda ihracat konusunda vazgeçilmez kapı komşumuz Irak’ı, ticaretini, iş adamlarını ve kurumlarını önemsiyoruz, beraberce geldiğimiz iş adamlarımızdan da burada yeni ticari ilişkiler geliştirmelerini ümit ediyoruz.” dedi.

Karşılıklı soru-cevapların da olduğu toplantılarda Irak Büyükelçisi Fatih Yıldız da katıldı.

Türkiyeli yatırımcıların Irak’taki potansiyeline değinen Yıldız, ‘İşadamlarımız bizim bölgede güçlü olmamızın en büyük sebeplerindendir.” dedi.

Mardin Arena/Ataullah Öncü

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: DİKA, Ortadoğu, pazarını, Bağdat’ta, gözlemledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı