Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 14:53
 
Dicle Elektrikten Kesintilere İlişkin Açıklama
Dicle EDAŞ, varılan anlaşmalara rağmen borcunu ödemeyen Mardin kırsalındaki çiftçilerin elektriğini tekrar kesilmesiyle ilgili olarak açıklamada bulundu.
GÜNCEL Haberi


Dicle EDAŞ, Gıda Tarım ve hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba liderliğinde yapılan toplantıda alınan karara ve ek süre tanınmasına rağmen borcunu ödemeyen Mardin kırsalındaki çiftçilerin elektriğini tekrar kesilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Mardin’de tarımsal sulamaya ait geçmiş dönem borcu bulunanları elektriğini keseceklerini daha önce açıkladıklarını belirten Dicle Elektrik açıklamada şu ifadelere yerdi:

“Mardinli çiftçilerimizin tarımsal sulamada 2016’dan bu yana ödenmeyen 400 milyon liranın üzerinde elektrik borcu var. Bu çiftçilere her türlü ödeme kolaylığı ve gecikme zammı affı dahil ciddi indirimler yapılmasına rağmen ödeme yapılmadı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın araya girmesi sonucu tanıdığımız sürenin dolmasına rağmen bu borçlar ödenmedi. Bunun üzerine daha önce açıkladığımız gibi il genelinde borçlu tarımsal sulama abonelerinin elektriğini abone bazlı olarak trafolarından kesiyoruz. Bazı çiftçiler, borçlarını ödemedikleri gibi elektriklerinin de kesilmemesini istiyorlar. Ancak böyle bir duruma izin vermeyeceğimizi daha önce de açıkladık, şimdi de açıklıyoruz.” denildi.

 Ekiplerin bahse konu köye borçlu abonelerin elektriklerinin kesilmesi ile abonesiz ve sayaçsız elektrik tüketenleri tespit etmek için gittiğini, ancak köye girişlerine izin verilmediği de belirtilen açıklamada, Gerekli işlemlerden sonra tekrar kesme ve tarama işlemlerine devam edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Mardin Arena/Abdullah Yılmaz

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dicle, Elektrikten, Kesintilere, İlişkin, Açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı