Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 12:24
 
Derik’e yeni içme suyu arıtma merkezi
Mardin Büyükşehir Belediyesi, bütün ilçelerde vatandaşa hizmet yolunda yeni projelere imza atıyor.
GÜNCEL Haberi


Mardin Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MARSU), Derik ilçesine günlük 8 bin 500 ton içme suyu arıtıp pompalayacak merkeze yakın yeni bir içme suyu arıtma tesisi inşa ediyor.

Mevcut Hanok su kaynağından elde edilen ve kışın yağışlar nedeniyle kirlenen içme suyunun her daim aynı kalitede vatandaşın hizmetine sunulmuş olacak. Derik içme suyu arıtma merkezinin bu yıl içerisinde hizmete alınması hedefleniyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Bu şehrin her yerinde biz varız”

Olağan belediyecilik yaptıklarının altını çizen Yaman, “Hükümetimizin bize verdiği görevden sonra şehrimiz olağan belediyecilikle tanıştı. Olması gerekenleri yapmaya başladık. Hayata geçirdiğimiz projeler artık görülmeye başlandı. Bu projelerimizle vatandaşlarımız olağan belediyecilik hizmetine kavuştu.” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin her yerinde olduklarını kaydeden Yaman, “Vatandaşlarımız arasında ayırım yapmaksızın belediyenin her kuruşunu şehrimizin her yerine ulaştırıyoruz. Bütün ilçelerde biz varız. Her yere dokunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki bu şehirde gençler, kadınlar, yaşlılar, engellileri ve çocukları gülerse şehir güler ve huzurlu olur. Bu şehre hizmet etmek bizi mutlu ediyor.” diye konuştu.

Mustafa Yaman, içme suyu arıtma tesisinin hakkında şunları söyledi: “Derik ilçemizde yapımına başladığımız içme suyu arıtma merkezi çalışmamız hızla devam ediyor. Son teknoloji ile donatılmış modern merkezimiz, Derik ilçemize günlük 8 bin 500 ton içme suyu verecek. Mevcut Hanok su kaynağından aldığımız içme suyu kış aylarında yağışlar nedeniyle kirlenme riski ile karşı karşıyaydı. Bu yıl içerisinde hizmete almayı hedeflediğimiz arıtma tesisimizle bu riski de ortadan kaldırmış olacak. Çalışmalarımız ortaya çıktıkça şehrin büyük olarak gördüğümüz sorunları da çözülmüş oluyor. Şimdiden Derikli hemşerilerimiz için tesisimiz hayırlı olsun.”

Mardin Arena/Adnan Koçhan

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Derik’e, yeni, içme, suyu, arıtma, merkezi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı