Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 08:50
 
Büyükşehir Belediyesi’nden Asılsız İddialara Yalanlama
Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya mecralarında yer alan devlet büyüklerine hediye aldığı iddiaları yalanladı.
GÜNCEL Haberi


Mardin, Van, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlarının İçişleri Bakanlığınca haklarında yürütülen terör soruşturmaları nedeniyle görevden uzaklaştırılmasının ardından özellikle PKK/KCK terör örgütüne yakınlığıyla bilenen bazı basın yayın organları ve sosyal medya mecralarında ortaya atılan iddialarla algı operasyonları sürürken Mardin Büyüşehir Belediyesi Başkanlığı görevlendirme döneminde devlet büyüklerine ve bakanlara hediye aldığı şeklindeki asılsız haberleri yalanladı.
Devlet Büyüklerine hiçbir zaman kişiye özel hediye takdimi olmadığına dikkat çekilen açıklamada, “Bugün bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya mecralarında Devlet Büyüklerimize ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesinden hediyeler aldığına dair kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmaya yönelik asılsız haberlerin yer aldığı görülmüştür.İlimizi ziyaret eden, Devlet Büyüklerimize hiçbir zaman kişiye özel hediye takdimi olmamıştır. Şehrimizi ziyaret eden Devlet Büyüklerimizle birlikte gelen heyetlere ilimizde üretilen ve şehrimizin kültürünü ve tarihini sembolize eden tanıtan sembolik hediyeler verilmiştir. Bu kapsamda Devlet Büyüklerimiz ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya bir hediye verilmesi söz konusu değildir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun programlarında Mardin Büyükşehir Belediyesini hiçbir şekilde ziyaret etmemiştir. Terörle Mücadele gelinen son noktada güven ve huzur ortamı sağlanmıştır. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ilimizde yapılan terörle mücadele ve operasyonlar ile huzur sağlanan ve vatandaşlarımızın yüzünün güldüğü ortamda esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlarımız ve esnaflarımızla bir araya gelmiştir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun yaptığı bir esnaf ziyaretinin fotoğrafının kullanılması ahlaksızlıktır” denildi.

“İşler denetime tabidir”

Yapılan her türlü iş ve işlem denetime tabi olduğu ve denetlendiği vurguladığı açıklamanın devamında, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve yapılan her türlü iş ve işlem denetime tabidir ve denetlenmektedir. Belediye Başkanlığı Vekilliği dönemi içerisinde gerçekleşen tüm iş ve işlemler de denetime tabi olmuştur. Sayıştay, Adli Makamlar ve İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başmüfettişleri tarafından denetlenmektedir. Sayıştay marifetiyle de yıllık olarak denetimler yapılmıştır. Çıkan haberlerde dikkat çeken hususun, Mardin ve Bölgede yapılan terörle mücadele ve terörün önlenmesine yönelik yapılan faaliyetleri engellemeye çalışma, huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik algı oluşturma ve teröre destek verenleri yeniden cesaretlendirmeye yönelik olduğudur. İftar sofralarını da iftiralarına dahil eden bu anlayış, terör örgütüne destek vermek, terör örgütüne yardım ve yataklık etmek, belediye imkânlarını terör örgütüne aktarmak, emniyet ve jandarma binalarının bombalanarak şehitler verilmesine belediye araç ve imkânlarını kullanarak sebep olmaktan, hatta çalıştırdıkları emirlerindeki işçi ve personelin ücretlerinden ve fazla mesailerinden kesinti yaparak fayda sağlamak ve terör örgütüne para aktarmak iddiaları ile haklarında yürütülen soruşturmalar nedeniyle açığa alınan Büyükşehir Belediye Başkanları, İl Belediye Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları yerine görevlendirilen Belediye Başkan Vekillikleri döneminde yapılan ve yapılacak hizmetleri itibarsızlaştırma ve karalama kampanyası sürdüreceğini göstermektedir. Şu bilinmelidir ki, Mardinli hemşerilerimiz kimin ne olduğunu çok iyi bilmektedir; terör, kültürü öldürür, çocuk öldürür, karakter suikastçiliği de yapar””ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi’nden, Asılsız, İddialara, Yalanlama,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı