Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 13:46
 
Büyükşehir Belediyesi’nden Anlamlı Çalıştay
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen İkinci 100 Günlük eylem planı kapsamında hazırlanan, "İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı" kapanış programı Mardin’de gerçekleştirilecek.
GÜNCEL Haberi


Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığınca yürütülecek çalıştaya, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra,  Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal, Daire Başkanı Dr. Yakup Güzel, Ticaret Uzmanı Doğu Canoğlu, Ticaret Uzmanı Kadir Yılmaz, Ticaret Denetmen Yrd. Hakan Mıhçıoğlu, 30 Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanları ile İl Ticaret Müdürleri katılım sağlanması bekleniyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığımız, dikkat çeken bir çalıştaya ev sahipliği yapacak” dedi.

Yaman, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen İkinci 100 Günlük eylem planı kapsamında hazırlanan, "İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı" kapanış programı Mardin’de gerçekleştirilecek. Zabıta Daire Başkanlığı’nın ev sahipliğindeki programda tüketici haklarının korunması ve geliştirilmesi için yapılması gerekenler masaya yatırılacak” diye belirtti.

Yaman, çalıştay hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Ticarî faaliyetlerin kontrolünde de görev üstelenen zabıtaların yeni mevzuat hakkında bilgilendirilmesi yönünde çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği çalıştayla, uzmanları ağırlayacak, personeleri tüketici hakları konusunda bilgilendirecek. Özellikle son dönemlerde ülke gündemini belirleyen fiyat etiketleri, indirimli satışlar, satıştan kaçınma, haksız fiyat artışı gibi konularla ilgili sunumlar yapılacak ve bilgi alışverişinde bulunulacak.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi’nden, Anlamlı, Çalıştay,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı