Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 15:12
 
Büro Memur-Sen'den sınav tepkisi
Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, 30 yıllık katiplerin yeniden yeterlilik sınavına tabi tutulacak olmasına tepki gösterdi.
GÜNCEL Haberi


Konuyla ilgili açıklama yapan Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı tarafından tüm adli teşkilatlara gönderilen yazıda zabıt katiplerinin bilgisayar ve klavye uygulamasına tabi tutulmasının istendiğini hatırlattı. Zabıt katiplerinin işe alımlarında 3 dakikada 90 kelimeyi doğru yazarak mülakata tabi tutulduğunu ve KPS sınavından başarılı olunması ile işe alındığını anımsatan Unat, "20 yıllık 30 yıllık zabıt katiplerini yeterlimi değil mi diyerek yeniden bilgisayar ve klavye sınavından geçirmek, onları aşağılamaktan ve onlarla alay etmekten başka bir anlam taşımamaktadır" dedi.

Uygulamayı sert bir şekilde eleştiren Unat, Hele bunu 15 gün gibi kısa bir süre içerisinde oldu bitti ile getirmenin amacını hayra yorumlamak mümkün değildir. Kaldı ki bir çok zabıt katibi yargı alanları haricinde , idari işlerde, veznede, tevzide, haciz işlerinde çalıştırılmaktadırlar. Bu tür yerlerde çalışan zabit katiplerinden işe girdiği zamandaki performansı nasıl beklersiniz" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Büro, Memur-Sen'den, sınav, tepkisi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı