Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 13:22
 
Bir yetim gülerse dünya güler kermesi
Kızıltepe Zübeyde Hanın Anaokulu aile birliği ‘Beni hayata dündür’ geri dönüşüm sergisi ve ‘Bir yetim gülerse dünya güler’ projesi kapsamında kermes düzenledi.
GÜNCEL Haberi


Kızıltepe Zübeyde Hanım Anaokulunda eğitim güren mink öğrenciler her sınıf için bir yetim kardeş belirledi. Okulun aile birliği ve okul idarecileri yetim öğrencilere yardım etmek için Beni hayata dündür  geri dönüşüm sergisi ve  Bir yetim gülerse dünya güler kermesi düzenledi.

Ebeveynler evlerinde yaptıkları kek, pas, sarma gibi ürünleri kermeste sattı. Buradan gelen gelir ile birçok kimsesiz çocuğun yüzü gülecek. Kermese katılan aileler kermese katkı sundukları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Okulun ebeveynlerinden Zelal Aydoğan, “Bu gün herkes bir şey yapıp getirdi. Ben de kızımla birlikte evde çorba yaptık ve okula getirdik.  Okula götürdük sattık. Öğretmenler sağ olsun destek verdiler.  Çok güzel bir şey oldu. Herkes elinden geleni getirdi. Bunun devam etmesini istiyoruz.”  dedi.

Bir başka veli de “Bu kermes ayrıca geri dönüşüm  için yapıldı. Çöpe attığımız ürünleri tekrar geri döndürdük. Belki başka insanların ihtiyacı vardır. Bu kermesi çocuklarımızla birlikte yaptık.” açıklamasını yaptı.

Kermesin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü  Yakup Sarı da katıldı. Kermeste ayrıca geri dönüşüm ürünleri de sergilendi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bir, yetim, gülerse, dünya, güler, kermesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı